Навігація


ВАЖЛИВО
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Збережемо
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
НАРИСИ ІСТОРІЇ
Нариси історії міста Тростянець на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Біографія міського голови Тростянецької ОТГ

Біографія міського голови Тростянецької ОТГ

 

Особисті дані:

Бова Юрій Анатолійович українець, 16 липня 1972 року народження, одружений. Дружина - Бова Маргарита Анатоліївна – директор ПП „Меркурій”. Має двох дітей – сина та доньку.

Освіта:

У 1989 році закінчив Тростянецьку СШ №5. З 1989 по 1994 роки навчався і успішно закінчив Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет. За фахом інженер по будівництву автомобільних доріг та аеродромів.

Досвід:

З 1993 року по лютий 2005 року – засновник та директор приватного малого підприємства “Меркурій” (до 45 працюючих). У 1998 та 2002 роках обирався депутатом Тростянецької міської ради. Членом комісії по бюджету, фінансам та плануванню соціально-економічного розвитку. Заступником голови тимчасової комісії по контролю за якістю виконаних підрядних робіт.

З березня 2000 року організував створення та обраний головою громадської організації “Спілка підприємців Тростянеччини”. З 2005 року – почесний президент Спілки. Керівник багатьох проектів, реалізованих громадською організацією за підтримки різноманітних міжнародних інституцій: - (червень 2001 року – вересень 2001 року) – керівник програми “Консультаційно-методична допомога бізнес-асоціаціям” проекту “БИЗПРО”. (липень 2003 року - лютий 2004 року) – керівник проекту “Створення механізму участі громади у розробці пріоритетних напрямків розвитку м. Тростянець”, за підтримки МФ “Відродження”. - (жовтень 2003 року - березень 2004 року) – керівник проекту “Створення механізму правового захисту бізнесу через юридичну освіту”, що здійснювався за фінансової підтримки Фонда Ч.С.Мотта. - (січень 2004 року - вересень 2004 року) – керівник проекту “Створення мережі НГО та впровадження механізму участі громади у вирішенні проблем територіальних громад південного регіону Сумської області”, що фінансувався Європейською Комісією, програма TASIC в рамках проекту «Розвиток громадянського суспільства у вибраних регіонах України».

З лютого 2005 року обраний секретарем Тростянецької міської ради. В травні 2005 на дострокових та в березні 2006 р., в жовтні 2010 р. та в 2015 р. на чергових виборах до місцевих рад обирався Тростянецьким міським головою.

В 2007 році керівник проекту «Покращення санітарного та екологічного стану м. Тростянець шляхом залучення громадськості до централізованого вивезення твердих побутових відходів», що фінансувався «Фондом сприяння місцевому самоврядуванню». В 2007 році керівник проекту «Впровадження енергозберігаючих заходів в місцях загального користування житлового фонду м. Тростянець», за підтримки проекту «Євразія», ОБСЄ в Україні.

В жовтні місяці 2015 року на установчих зборах Асоціації органів місцевого самоврядування обраний віце-президентом «Асоціація відкритих міст».

В 2016 році обраний віце-президентом «Клубу мерів».

В 2017 році обраний на посаду голови Тростянецької міської ОТГ.

В лютому 2019 року обраний на посаду президента «Асоціації відкритих міст».

18 листопада 2020 року на 1 сесії Тростянецької міської ради обраний на посаду голови Тростянецької ОТГ.

У 2020 році, на місцевих виборах, які відбулися 25 жовтня, здобув впевнену перемогу, отримавши майже 65% голосів довіри мешканців Тростянця та 13 сільських рад. Вже вшосте поспіль він стає міським головою.

Відзнаки міста

Під час перебування на посаді міського голови місто отримало наступні відзнаки:

 • за підсумками 2007 року серед міст районного значення Тростянець за рівнем благоустрою і громадського порядку місто зайняло перше місце в області й четверте в Україні;
 • в 2010 році місто Тростянець посіло перше місце у проведенні обласного етапу щорічного Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» у категорії міста районного значення і селища міського типу та друге місце по всій Україні, за що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України Тростянець нагороджено відповідним дипломом;
 • за результатами конкурсу кращих практик Ради Європи 2012 року місто Тростянець посіло перше місце у номінації «Досвід залучення інвестицій і реалізації грантових програм»;
 • третє місце конкурсу Ради Європи «Кращі практики місцевого самоврядування – 2013» у категорії «Місцеві ресурси: пошук та мобілізація на користь громади»;
 • друге місце конкурсу Ради Європи «Кращі практики місцевого самоврядування – 2014» за розроблену та реалізовану практику в номінації «Влада та громада: інформування, діалог, участь», яка стосувалася активізації участі громадян у місцевому розвитку через залучення голів вуличних та будинкових комітетів до розробки бюджету та планів місцевого розвитку, а також впровадження механізму громадського контролю за виконанням робіт підрядниками й комунальними службами;
 • за результатами конкурсу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Ради Європи “Кращі практики місцевого самоврядування - 2015” місто Тростянець здобуло третє почесне місце в номінації «Стимулювання економічної активності, створення робочих місць» за що нагороджене дипломом.
 • в 2016 році за результатами конкурсу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Ради Європи «Кращі практики місцевого самоврядування» місто Тростянець здобуло перше почесне місце в номінації «Стимулювання економічної активності, створення робочих місць» – практика «Малому бізнесу – шанс для розвитку» за що нагороджене дипломом.
 • у 2017 році Тростянецька міська рада виборола перше місце в категорії «Практики розвитку регіонів та громад, засновані на власних стратегіях та ресурсах» за впровадження практики «Стратегічний план – запорука стабільного розвитку громади» в рамках щорічного конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» й отримала відзнаку Кабінету міністрів України.
 • - У 2018 році Тростянецька міська рада здобула I-ше місце в Конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування за впровадження практки «Центр безпеки громадян - запорука безпечної громади» й II-ге за впровадження практики «Сучасна районна лікарня»
 • - У 2019 році Тростянецька міська ОТГ отримала відзнаку за зайняте I-ше місце у Всеукраїнському конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» за практику «Розвиток Тростянецької громади через використання історичних постатей, об’єктів та локальних брендів»;
 • - У 2020 році Тростянецька міська рада нагороджена Дипломом І ступеня в Конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» за впровадження практики «Якісні освітні послуги – один із пріоритетних векторів розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади».

Видання та публікації:

співавтор посібника для підприємців «Як захистити власний бізнес» (2004 рік); співавтор «Документу з аналізу політики м. Тростянець», «Документу з аналізу політики м. Охтирка», «Документу з аналізу політики м. Лебедин» (видані в 2004 році), автор численних публікацій в місцевій пресі, що стосуються розвитку територіальної громади м. Тростянець.

Нагороди:

 • до Дня місцевого самоврядування нагороджений грамотою голови Тростянецької державної адміністрації (2014 рік);
 • з нагоди 355- ї річниці заснування міста Тростянець нагороджений грамотою заступника голови Сумської обласної ради (2015 рік);
 • отримано диплом голови Тростянецької районної державної адміністрації як переможець районного конкурсу «Краща людина Тростянецького району 2015 року» в номінації «Громадський діяч»;
 • за плідну, багаторічну працю на благо територіальної громади міста та вагомий особистий внесок у розвиток Сумщини в 2015 році нагороджений відзнакою Верховної Ради України - цінним подарунком (іменним годинником).
 • за підсумками 2016 року став лауреатом XXI загальнонаціональної програми «Людина року-2016»
 • у 2017 році міський голова Юрій Бова став третім у «Рейтингу українських мерів-інноваторів»! (Близько 400 заявок із різних міст України, чисельність населення яких не перевищує 500 000 осіб, надійшло до участі в рейтингу мерів-інноваторів, який організували інтернет-видання "Українська правда" та Міжнародний саміт мерів).
 • У 2017 році міський голова Юрій Бова нагороджений Почесним знаком «За вклад у розвиток міста Тростянець» .
 • У 2018 році міський голова Юрій Бова нагороджений подякою за підтримку і надання допомоги військовослужбовцям 8-ї окремої автомобільної санітарної роти для успішного виконання бойових завдань.
 • У 2019 році нагороджений почесною грамотою Сумської ОДА за вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування в Україні та з нагоди Дня місцевого самоврядування.
 • У 2020 році нагороджений Почесною відзнакою Верховної Ради України за вагомий особистий внесок в утвердження засад місцевого самоврядування, соціально-економічний розвиток територіальної громади, активну громадську діяльність, сумлінну працю та високий професіоналізм.
 • У 2021 році нагороджений почесною відзнакою Парламенту Литовської Республіки за зміцнення партнерських відносин між Україною та Литвою.

Громадська діяльність:

Почесний президент громадської організації «Спілка підприємців Тростянеччини» та громадської організації «Клуб шанувальників творчості П.І.Чайковського». Засновник Тростянецького районного благодійного фонду «Доброта». Президент Федерації легкої атлетики Сумської області. Член Правління Асоціації «Енергоефективні міста України».

 

СМС інформування
Авторизація
Логін

ПарольЗабули пароль?

 Відновити 


Відкрите місто на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Мери за економічне зростання

Ми розвиваємо електронне урядування
Ми розвиваємо електронне урядування на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Система електронних державних закупівль
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Розпорядження КМУ
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Картинна галерея в садибі Л.Кеніга
Дочiрнє пiдприємство ,,Елегiя-2” на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Куди ідти?
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Асоціації
Асоціація міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Асоціація малих міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец