Навігація


ВАЖЛИВО
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Збережемо
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
НАРИСИ ІСТОРІЇ
Нариси історії міста Тростянець на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Звернення

ЗВЕРНЕННЯ до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Асоціації міст України

Ми, депутати Тростянецької міської ради, вкрай стурбовані повільним впровадженням реформи місцевого самоврядування, зокрема щодо об’єднання громад з наступним переглядом їх повноважень та фінансового забезпечення.

Не зважаючи на те, що Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» набрав чинності, багато громад, а особливо це стосується тих, які в результаті реформи мають бути ліквідовані, якщо не ігнорують можливостей, які надаються даним Законом України, то відкрито виступають проти такого об’єднання.

Таким чином міста районного значення, які в більшості мають бути адміністративними центрами об’єднаних громад, стають заручниками ситуації, що склалася. Адже в разі незгоди суміжних громад на об’єднання, міста районного значення протягом 2016 року втрачають законодавчу та фінансову можливість здійснювати делеговані державою повноваження (в галузі освіти та культури). А у разі незгоди хоча б однієї із сільських рад прийняти рішення про таке об’єднання згідно перспективного плану формування територій громад областей, новостворена громада втрачає право на отримання державної фінансової підтримки у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури, хоча формувати інфраструктуру у будь-якому випадку доведеться.

Крім того, відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» для виконання всієї прописаної у даному законодавчому акті процедури необхідно мінімум 113 днів для її проведення і це в тому випадку, якщо всі громади будуть згодні і прийматимуть рішення у найкоротший термін (про що не доводиться говорити взагалі).

Таким чином здійснити таке об’єднання до початку бюджетного та виборчого процесів просто неможливо. Як наслідок матимемо проблемні бюджети на наступний рік, необхідність передачі в управління районних рад (які підлягатимуть також ліквідації, а отже не нестимуть ніякої відповідальності у майбутньому) закладів освіти та культури. Також під час місцевих виборів будуть обрані голови та депутати у тих радах, які теж підлягатимуть ліквідації та потребуватимуть нових виборів уже на наступний рік. Ми не бачимо жодної логіки у таких кроках реформування.

Саме тому, ми звертаємося до Президента України, керівництва Парламенту, Уряду та Асоціації міст із проханням переглянути законодавство, аби в разі відмови чи ігнорування сільськими та селищними радами процесу добровільного об’єднання територіальних громад в межах перспективного плану формування територій громад областей, прийняти рішення адміністративним шляхом про новий адміністративно-територіальний устрій України до початку бюджетної та виборчої кампаній, або ж як мінімум надати всім районним центрам з початку 2016 року статус міст обласного значення, як перший крок до збільшення обсягів повноважень органів місцевого самоврядування, які в подальшому стануть адміністративними центрами об’єднаних громад.

ЗВЕРНЕННЯ до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Асоціації міст України

З 1 квітня 2015 року за рішенням Національної комісії з регулювання ринку електроенергії тарифи на електроенергію та газ зросли у рази. Так, в середньому ціна на газ для населення підвищується на 285%. Електропостачання у своєму подорожчанні теж не відстає та піднімається у кілька разів. Все це відбувається на фоні того, що розміри мінімальної пенсії та заробітної плати залишаються на тому ж рівні. Також в країні зростає рівень безробіття, національна валюта за рік подешевшала більш, ніж в три рази. За даними Мінфіну України, в січні 2015 року середня зарплата в країні склала 3455 гривень, або близько 160 доларів. Це один з найнижчих показників у Європі.

Нам насправді не зрозуміло, чому ціна на газ, зокрема для населення, якому зазвичай постачалося українське блакитне паливо, так невиправдано високо виросла в ціні? Чому електрична енергія, яка взагалі практично вся виробляється в межах України, теж так стрімко здорожчала?

Якщо ці рішення прийняті Національною комісією з регулювання ринку електроенергії на виконання умов надання кредиту від Міжнародного валютного фонду, то чому все населення України має стати заручниками таких рішень чиновників, які практично сталять свій народ на межу виживання?

Крім цього, стрімке підвищення ціни на енергоносії боляче вдарить і по місцевих бюджетах. Зокрема, видатки на опалення природнім газом дитячих дошкільних закладів, закладів культури та органів місцевого самоврядування стануть просто непід’ємними і перекреслять всі надії на нормальне утримання та будь-який розвиток галузі освіти та культури, надання нормальних та доступних послуг населенню.

Ми розуміємо, що в умовах енергетичної кризи в країні всі мають навчитися економити енергоресурси. Але ж неможливо одразу провести модернізацію систем опалення та постачання електроенергії ні населенню, ні бюджету. Такі заходи потребують немалих капіталовкладень. Необхідний значний час для проведення самої модернізації будівель, заміни котлів тощо. Ні коштів, ні часу місцеві громади та люди не отримали. Натомість залишилися сам на сам із величезними технологічними та фінансовими проблемами.

Саме тому змушені звертатися до вищих органів державної влади із проханням переглянути рішення щодо різкого і невиправдано високого здорожчання тарифів на газ та електричну енергію та впроваджувати підняття цін відповідно до їх реальної вартості, поступово та паралельно із заходами із енергомодернізації всіх галузей соціального сектору та народного господарства.

Зважаючи на стрімке зубожіння населення України, просимо виважено підійти до формування тарифів на газ та електроенергію, максимально врахувавши наявність власних енергоресурсів країни, а не ринкову складову.

Віримо, що Ви не залишите народ України, бюджетні заклади наодинці із проблемами, що виникли, і Вашими діями стануть рішучі кроки по зменшенню цін як на газ, так і електричну енергію.

РЕЗОЛЮЦІЯ

Українці – миролюбний народ. Всі роки незалежності ми вважали та вважаємо росіян нашим братнім народом та парнерами, активно будуючи з ними економічні та соціальні відносини. Однак сьогодні кожна українська родина з тривогою дивиться у завтрашній день, бо всі ми стоїмо на порозі третьої світової війни через розпочату агресію з боку уряду Росії.

Саме тому сьогодні у надзвичайно складний для всієї України час ми, тростянецька громада, рішуче засуджуємо всі дії Путінського режиму та Кремля щодо вторгнення військових угрупувань на територію України, зокрема Криму, підтримку дій сепаратистів, що намагаються розколоти українське суспільство та посягань на цілісність та суверенітет України.

Ми, учасники мітингу витупаємо за:

1. Категоричне засудження сепаратизму! Крим – це виключно частина України.

2. Негайний вступ України до Асоціації ЄС.

3. Вступ до НАТО, що гарантує цілісність та недоторканість державних кордонів України.

4. Вимагаємо від СБУ, МВС посилити та активізувати боротьбу із засланими провокаторами, негайно притягнути всіх винних у зворушеннях та погромах, смертях мирних громадян до відповідальності.

5. Перевести повне реформування української армії із максимальним залученням цивільного населення до можливості проходження служби у екстремальних ситуаціях, що загрожують цілісності та суверенітету України (швейцарська модель).

6. Створення народної армії спротиву з добровольців, для чого провести повну мобілізацію чоловіків та навчання із населенням щодо захисту своєї батьківщини.

7. Задля забезпечення миру та спокою на території України терміново закрити кордони України з Росією, запровадивши візовий режим, що не допустить провокаторів та радикальних молодчиків на територію України.

8. Міжнародній спільноті провести повну ізоляцію Росії, доки та не виведе війська з Криму та від кордонів з Україною.

9. Жителям Росії проявити справжню солідарність з українським народом щодо недопущення вторгнення російських військ на територію України та засудити дії Кремля щодо розпалювання ворожнечі між братніми народами.

Ми віримо, що розум переможе над вчинками політиків і ситуацію ще можна врегулювати мирним шляхом.

Українці не бажають війни, але у разі потреби ми всі станемо на захист своїх домівок, своїх сімей, своєї Батьківщини!


Звернення до Верховної Ради України, в.о. Президента України, Кабінету Міністрів України у зв’язку із ситуацією в Автономній Республіці Крим

Ми, члени виконавчого комітету Тростянецької міської ради Сумської області, вкрай стурбовані ситуацією, що склалася в Україні, зокрема в Автономній Республіці Крим та південно-східних областях нашої держави, де лунають заклики щодо федералізації та розмежування території України.

Останні рішення Верховної Ради Криму, яка повністю контролюється військовими збройними формуваннями, щодо проведення референдуму та незалежності Автономної Республіки Крим, можуть призвести до розколу нашої країни і тривалого громадянського конфлікту з людськими жертвами.

Ми категорично засуджуємо такі рішення, і вважаємо їх такими, що прийняті всупереч волі українського народу та інтересам громадян, які проживають у Автономній Республіці Крим.

Ми також глибоко обурені діями керівництва Російської Федерації, яке, порушуючи всі міжнародні норми права та домовленості, шляхом введення озброєних військових формувань вторглося на територію нашої країни.

Україна - незалежна, суверенною держава, її територія є недоторканною, в тому числі Крим. Тож закликаємо органи центральної влади вжити всіх можливих заходів, а усі політичні сили згуртуватись, аби захистити недоторканність нашої території та суверенність нашої держави.


ЗВЕРНЕННЯ

до Верховної Ради України

Ми, жителі міста Тростянець Сумської області висловлюємо глибокі співчуття рідним та близьким загиблих під час подій у м.Київ. Адже саме ці люди своєю самопожертвою вибороли для України свободу та справжню незалежність, надію на те, що країна нарешті зміниться і стане демократичною та економічно розвиненою європейською державою. Саме тому герої Майдану повинні бути увічнені та на їх прикладі мають виховуватись наступні покоління українців.

Сьогодні сім’ї загиблих та поранених людей повинні бути під надійною опікою держави, отримати всю належну фінансову, медичну, реабілітаційну та моральну підтримку від всіх органів державної влади і суспільства.

Тростянецька міська рада рішуче засуджувала та засуджує всі насильницькі дії, які відбулися в Україні, та вимагає у якомога короткий термін притягнути винних у загибелі мирних людей до відповідальності.

Ми підтримуємо дії депутатського корпусу Верховної Ради України, який взяв на себе відповідальність та зумів стабілізувати ситуацію в Україні.

З свого боку ми і в подальшому будемо докладати всіх можливих зусиль задля забезпечення добробуту нашого населення, гарантії прав і свобод, розвитку економіки та збільшення робочих місць, що на сьогодні є вкрай актуальним в умовах загальнодержавної економічної кризи.

Ми, українці, ми прагнемо жити в сильній демократичній, незалежній соборній державі. Тож закликаємо всі органи державної влади зробити все від них залежне, аби зберегти цілісність та суверенітет України як європейської держави!


ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України та Верховної Ради України

Ми, депутати Тростянецької міської ради Сумської області, надзвичайно стурбовані тією суспільно-політичною ситуацією, що склалася сьогодні в Україні.

Наші співвітчизники гинуть та страждають, на вулицях столиці нашої країни проливається кров. Життя та гідність людини – це найвищі цінності правової та цивілізованої держави, гарантовані Конституцією України.

Тому ми всіляко засуджуємо будь-які дії, які провокують силове протистояння у державі, його потрібно негайно припинити. А винні у загибелі, побитті українців, а також у знущаннях над людською гідністю мають бути якнайшвидше покарані, адже такі дії спрямовані на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, є перевищенням влади або службових повноважень, а з боку посадових осіб, які пасивно спостерігали за злодіяннями, є службовою недбалістю.

Ми закликаємо всіх, від кого залежить сьогодні доля країни, ні в якому разі не допустити ескалації конфлікту, продовжити переговорні процеси та знайти спільні компромісні рішення, мирним шляхом вийти із цієї вкрай напруженої та складної ситуації, вжити усіх можливих заходів, спрямованих на захист конституційного ладу в країні.

Ми всі українці, і ми прагнемо жити в мирі і спокої. Ще раз закликаємо сторони до порозуміння задля збереження цілісності та незалежності України як європейської держави!


ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Тростянецької міської ради 6 скликання

Ми, депутати Тростянецької міської ради, висловлюємо занепокоєння політичною ситуацією в Україні, бо не байдужі до подій, що сколихнули всю нашу державу.

Звертаємося до Вас із проханням прискорити та об’єктивно розслідувати протиправні дії представників правоохоронних органів проти учасників Євромайдану у Києві 30 листопада. Ми категорично проти застосування будь-яких силових методів під час мітингів та демонстрацій.

Розуміємо всіх, хто виступає за те, щоб Україна стала повноправним учасником європейського товариства. Тростянецька міська рада підтримує визначений державою та Президентом курс на європейську інтеграцію і виступає за те, щоб наша держава у максимально короткий термін долучилася до європейських цінностей та стала повноправним учасником європейського товариства, адже саме в цьому ми вбачаємо можливість України стати сильною і конкурентоспроможною європейською країною.

Ми повинні мати з Європою рівні партнерські взаємовигідні стосунки і зробити все, щоб саме такі відносини розвивались між нашими країнами.

Керуючись національними інтересами, саме ці позиції і надалі повинні відстоювати та захищати Президент України, Уряд та Верховна Рада України.

Вважаємо, що нам потрібна спільна робота над програмою заходів , що зробить економіку України менш вразливою, захистить робочі місця, забезпечить збереження соціальних гарантій.

Поважаємо право кожного громадянина в мирний цивілізований спосіб відстоювати свою думку, виступаємо за ненасильницькі методи вирішення будь-яких конфліктних ситуацій. Вважаємо неприпустимим розпалювання громадянського протистояння, бо воно несе загрозу життю і здоров’ю людей.

Звертаємося із закликом вжити всіх заходів по збереженню національної єдності, порозуміння в реалізації права кожного українця на само визначеність, а України – на цілісність та незалежність.

В цей нелегкий для країни час жителі Тростянеччини демонструють справжні європейські цінності: взаємоповагу, виваженість, верховенство права. Тож пам’ятаймо, що ми – громадяни України і мета у нас одна – сильна, незалежна, демократична, соборна держава.

СМС інформування
Авторизація
Логін

ПарольЗабули пароль?

 Відновити 


Відкрите місто на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Мери за економічне зростання

Ми розвиваємо електронне урядування
Ми розвиваємо електронне урядування на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Система електронних державних закупівль
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Розпорядження КМУ
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Картинна галерея в садибі Л.Кеніга
Дочiрнє пiдприємство ,,Елегiя-2” на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Куди ідти?
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Асоціації
Асоціація міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Асоціація малих  міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец