Навчання

Особливості застосування реєстраторів розрахункових операцій роз'яснили підприємцям обласні податківці

З січня цього року міська рада впроваджує в життя ініціативу щодо навчальних семінарів і тренінгів для підприємців, оскільки створення сприятливого середовища для розвитку та ведення бізнесу в громаді є одним із пріоритетних завдань Тростянецької міської ради в 2022 році.

Аби підприємці своєчасно були ознайомлені з новаціями в податковому законодавстві та знали про нові онлайн-платформи для підприємців.

Сьогодні підприємців Тростянецької громади запросили на зустріч з провідними фахівцями Головного управління державної податкової служби у Сумській області.

На заході висвітлювалися актуальні питання, як хвилюють сьогодні малий та середній бізнес:

-новації та зміни до податкового законодавства в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій;
- одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб.

Докладно проінформував місцевих підприємців про зміни в законодавстві щодо застосування РРО та програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Юрій ШАХОВ.

Доповідач акцентував увагу на таких важливих моментах:
Правові відносини у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) регулюються Законом України від 06 липня 1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

У разі якщо суб’єкт господарювання – підпадає під дію вимог Закону № 265 та Податкового кодексу України, згідно з якими настає обов’язок застосовувати РРО та/або ПРРО, суб’єкт господарювання за власним вибором може обрати для проведення розрахунків за товари/послуги РРО/ПРРО.

Посадовець наголосив: Законом № 265 передбачає РРО:
- у вигляді технічного пристрою (апарату), даний різновид часто називають «класичним» РРО;
- у вигляді певного програмного забезпечення, яке може бути встановлено на любий персональний комп’ютер (ПК) або гаджет; таке програмне забезпечення визначають як програмне РРО.

З особливостями одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб ознайомила підприємців начальник Охтирського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Ольга СИЧ.

СМС інформування