Державні свята

День Соборності України: наша сила — в єдності

22 січня Тростянецька громада разом з усією Україною відзначає День Соборності. Саме цього дня понад 100 років тому, 22 січня 1919 року, відбулось воз’єднання Української та Західноукраїнської Народних Республік.

Проголошення Акта Злуки 22 січня 1919 року є однією з найважливіших дат в історії українського державотворення.

Урочисті заходи в нашій громаді розпочались церемонією покладання квітів до пам’ятного знаку «Захисникам України». Низько схилити голови перед пам'яттю тих, хто у різні історичні віхи виборював незалежність України міський голова Юрій Бова, тростянецькі посадовці, правоохоронці, ветерани АТО.

Якщо більше ста років тому надважливим було єднання українців з Наддніпрянщини і Західної України, то сьогодні особливе значення має соборність усіх громадян України, які проживають на її території, єднання усіх політичних сил, аби дати достойну відсіч країні-агресору, котра має намір розколоти Україну. На цьому акцентував увагу міський голова Юрій Бова під час виступу на мітингу на Вічевій площі.

- Зважаючи на загострення ситуації на українському-російському кордоні, в цей особливий день закликаю всіх громадян, усі політичні сили до єднання, аби захистити і зберегти нашу державу – Україну!, - говорив міський голова.

Юрій Анатолійович зазначив, що наша громада має успішний приклад єдності самоврядних органів Сходу і Заходу України: в 2021 році ми започаткували співпрацю з містом Чортків Тернопільської області. Це місто, як і Тростянець, відрізняється позитивною динамікою розвитку.

Очільник Тростянецької громади промовив щирі слова подяки Українській Армії, яка готова дати відсіч будь-якому агресору, усім мужнім воїнам, які відстоюють незалежність та територіальну цілісність України зі зброєю в руках.

На мітингу мав слово Сергій Самойленко, голова ГО «Спілка ветеранів АТО». Завершився цей зворушливий захід покладанням квітів до пам’ятного знаку з нагоди проголошення Незалежності України (погруддя Т.Г. Шевченка).

СМС інформування