Охорона здоров'я

Юрій Бова: меморандум про спільне утримання Тростянецької міської лікарні повинен виконуватися

Тростянецька міська влада не виключає можливості переформування Тростянецької міської лікарні виключно під чисельність Тростянецької громади. Про це 21 січня 2022 року заявив голова Тростянецької громади Юрій Бова.

На цей крок влада Тростянецької громади може піти внаслідок небажання влади Боромлі брати участь в утриманні Тростянецької лікарні відповідно до кількості пролікованих боромлян.

У 2021 році більше 9 тисяч боромлян звернулись до Тростянецької лікарні (15% від всіх пролікованих пацієнтів). Тростянецька влада враховує бажання боромлян обслуговуватися у Тростянецькій лікарні і тому постійно наголошує на необхідності дотримання владою Боромлі Меморандуму про спільне утримання Тростянецької лікарні, підписаному у 2020 році.

Але, порушуючи угоду, Боромлянська влада у бюджеті на 2022 рік не заклала жодної гривні на спільне утримання Тростянецької міської лікарні.

Цю проблему обговорив сьогодні міський голова Юрій Бова з міськими депутатами на черговому сесійному засіданні. Він наголосив, що до сьогодні не досягнуто конструктиву в даному питанні.

Міський голова Юрій Бова повідомив про проведені перемовини з Василем Романікою, головою Боромлянської громади, про необхідність участі в поточному утриманні лікарні – за опалення, воду, освітлення, косметичні ремонти.

Очільник Тростянецької громади зауважив, що держава дає кошти не в повному обсязі навіть на зарплату медперсоналу.
При цьому, затрати на утримання лікарні зросли в рази, оскільки зарплата у медпрацівників з 1 січня 2022 року значно підвищилася. Також зростають затрати на енергоносії тощо.

Якщо найближчим часом не буде досягнуто згоди з Боромлянською сільською ТГ в питанні співфінансування, на чергове сесійне засідання Тростянецької міської ради можливе буде винесено питання щодо переформування міської лікарні виключно під чисельність Тростянецької громади.

Міський голова додав, що представники Тростянецької громади – головний лікар КНП «Тростянецька міська лікарня», профільні заступники міського голови – планують побувати на сесії Боромлянської сільської ради, де намагатимуться переконати депутатів виділити необхідні кошти на спільне утримання Тростянецької лікарні і не залишати своїх мешканців без належного медичного обслуговування.

СМС інформування