Привітання міського голови з Днем Соборності України

Шановна Тростянецька громадо!

22 січня в нашій державі щороку відзначають велике державне свято - День Соборності України. Саме на цю дату припадає проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності, український народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Так склалися історичні події, що упродовж століть землі України були розрізнені, належали до інших держав. Але день, за який українці боролись віками, таки настав: 22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки – акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу.

Ця подія стала визначальним явищем боротьби українського народу за свою державність у ХХ столітті. Образ одної, єдиної нероздільної вільної самостійної України став загальновизнаним національним ідеалом, на якому зійшлися політичні сили України початку ХХ ст., в наступні десятиліття ідея соборності залишалась головним чинником програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху.

Саме з Дня Соборності розпочався поступ до відродження суверенної самостійної держави. Нам випала велика честь і відповідальність її розбудовувати. Сьогодні, відзначаючи День Соборності України, ми повинні усвідомлювати, що побудова демократичної, заможної , соборної України – наш загальний борг перед історією.

Сьогодні весь український народ із вдячністю згадує героїв, якi словом i ділом, ціною власного життя вiдроджували незалежну Соборну Українську державу!

Віддаючи шану героїчному минулому, ми доводимо всьому світові, що Україна є цілісною соборною державою, а українці – єдиний народ. Головний урок Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності - наша сила та перемога. День Соборності назавжди буде джерелом упевненості в міцності та силі нашої країни, в її утвердженні на шляху демократичного європейського розвитку.

Шануймо завжди наших славетних предків, пишаймося сучасними героями, які відстоюють територіальна цілісність і незалежність України в наші дні, шануймо нашу рідну українську землю!

Тільки разом, собором, за участю всіх верств і політичних сил суспільства можливо досягти розквіту української держави, підвищення добробуту людей.

Зичу всім вам, шановні тростянчани, міцного здоров’я, миру і щастя, злагоди в родинах і плідної праці. Нехай усе задумане на благо Батьківщини та рідної Тростянеччини успішно реалізовується!

Вітаю вас із державним святом – Днем Соборності України! Бажаю миру і процвітання нашій Батьківщині!

З повагою, міський голова Ю. А. Бова

СМС інформування