Сесія

Про встановлення місцевих податків і зборів — на сесії міської ради

Сьогодні на 4 пленарному засіданні 8 сесії міської ради в центрі уваги постало питання «Про встановлення місцевих податків та зборів на території Тростянецької міської територіальної громади з 1 січня 2022 року.»

Як повідомлялось на сесії, у Тростянці податкові ставки не переглядалися ось вже кілька років. Тож сьогодні депутати обговорювали встановлення на території нашої громади, починаючи з 2022 року, місцевих податків та зборів однакового розміру для сільських і міських суб’єктів господарювання.

Мова йшла про такі місцеві податки:

податок на майно, який складається з:
- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
- транспортного податку;

- Плата на землю.
- Єдиний податок.
- Збір за місця для паркування транспортних засобів.
- Туристичний збір.

Як пояснив міський голова Юрій Бова, раніше у кожній сільській раді були різні ставки оподаткування. Система оподаткування була розбалансованою. «Цим регуляторним актом ми вирівнюємо податки в межах Тростянецької громади.
Основний бізнес працює в Тростянці, це більше тисячі підприємців, тому для міста й села будуть єдині ставки оподаткування. По декількох селах суттєво зменшиться сплата для підприємців, по деяких селах відбудеться незначне підвищення на 5-10 відсотків.», - прокоментував міський голова.

Із запропонованими новими ставками місцевих податків і зборів ознайомила депутатів Наталія Степанова — провідний спеціаліст економічного відділу Тростянецької міської ради. Вона, зокрема, наголосила що у даний регуляторний акт можна буде вносити зміни протягом півріччя, до 1 січня 2022 року. В цей період триватиме його базове обстеження із залученням Спілки підприємців Тростянеччини, Асоціації промисловців та підприємців та інших фахівців та громадських формувань.