Сесія

Депутати прийняли рішення щодо непоновлення на посаді директора ТРК «Тростянець» Юрія Дарагана

Нагадаємо, що 13 жовтня 2020 року рішенням сесії Тростянецької міської ради №483 "Про заслуховування звіту директору ТРК Тростянець" звіт директора Дарагана Ю.В. за 9 місяців взято до відома, визнано вказаний звіт незадовільним та достроково розірвано контракт із Дараганом Ю. В.

Депутатський корпус прийняв рішення про розірвання контракту спираючись на наступні аргументи:

Допущення зростання обсягів простроченої кредиторської заборгованості ТРК, а саме боргу перед ТОВ "Зеонбуд", внаслідок чого сума боргу зросла з 121 тисячі гривень за 2019 рік до 256 тисяч гривень станом на 30 вересня 2020 року.

Цікавим є той факт, що Дараган приховав від засновника інформацію про наявність даного боргу. Адже, у звіті КП ТМР "Телерадіокомпанія Тростянець" за 6 місяців 2020 року затвердженому рішенням сесії від 22.07.2020 року жодної інформації про борг перед ТОВ "Зеонбуд" не зазначено.

Систематичне невиконання керівником, без поважних причин, обов'язків покладених на нього контрактом, а саме - систематичне непогодження кошторисів доходів та видатків власних коштів КП впродовж 2019-2020.

Відсутність затвердженої тарифікації на розміщення реклами на телебаченні та радіо. Як зазначив на сесії Юрій Дараган, з питань реклами можна дзвонити на його особистий телефон. На питання скільки таких дзвінків було, як їх проконтролювати, який тариф на розміщення реклами та чи всі кошти за таку рекламу йшли на рахунки ТРК відповіді не прозвучало.

Сам же Ю. В. Дараган, очевидно, був категорично не згоден із висловленою позицією більшості міського депутатського корпусу щодо своєї діяльності, тож вирішив судитися.

Другого червня Сумський Зарічний суд ухвалив рішення про поновлення Дарагана Юрія Вікторовича на посаді директора ТРК Тростянець, плюс ухвалив виплатити йому компенсацію за вимушені прогули, яка, за підрахунками його середньомісячної заробітної плати, становить трохи більше 156 тисяч гривень.

Незважаючи на те, що такий вердикт Зарічанського суду в м. Суми юристи Тростянецької міської ради будуть оскаржувати шляхом апеляції, винесене рішення суду має бути виконане негайно. Така система нашого судочинства.

Міський голова Юрій Бова, чітко дотримуючись чинного законодавства України, одним із перших пунктів порядку денного засідання сесії, виніс на розгляд депутатського корпусу питання саме про поновлення Юрія Дарагана на посаді директора ТРК "Тростянець".

І тим не менш, рішення не було прийнято. "ЗА" проголосували лише 7 депутатів, 9 утрималися, проти - 0, не голосували - 4.

Зазначимо, що особисто міський голова Юрій Бова голосував "ЗА" поновлення Юрія Дарагана на посаді директора ТРК "Тростянець". Більше того, очільник Тростянецької громади, спираючись на Букву Закону, невідкладно виніс це питання на розгляд сесії, хоча у Єдиному реєстрі судових рішень досі немає повного рішення по даній справі.

Нагадаємо, що сама процедура поновлення керівника ТРК "Тростянець" на займаній посаді призначається рішенням сесії, яке набрало більшість голосів. Це прописано у регламенті роботи ради.

- Якби це було рішення щодо будь-якого іншого керівника комунального підприємства, то я би своїм розпорядженням мав би повне право поновити Юрія Вікторовича на посаді, виконуючи рішення суду. Але тут зовсім інша справа, - пояснив міський голова Юрій Бова. - Законодавством передбачено, що виключно компетенція депутатського корпусу, під час сесійного засідання, і призначати і звільняти керівників комунальних засобів масової інформації. Одноосібно це робити я не маю ніякого права. Давайте пригадаємо: приймали Ю.В. Дарагана на сесії, і звільняли його торік 14 жовтня теж на сесії Тростянецької міської ради.