Навігація


ВАЖЛИВО
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Збережемо
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
НАРИСИ ІСТОРІЇ
Нариси історії міста Тростянець на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Сучасний Тростянець

Сучасний стан та перспективи розвитку міста

 

Тростянець - адміністративний центр Тростянецького району, місто районного підпорядкування, розташоване в 60 км від обласного центру м.Суми. Місто Тростянець віднесене до категорії малих міст.

Тростянецький район межує з Краснопільським, Охтирським, Велико-Писарівським, Лебединським та Сумським районами Сумської області. Для міста характерним є долинно-балочний та яро-балочний рельєф, з яким пов’язаний полого-хвилястий характер поверхні.

Через територію міста проходить автодорога Глухів - Харків, та залізнична магістраль Ворожба - Суми - Харків. Залізнична станція „Смородине”, що розташована в місті, є одним з великих залізничних вузлів Сумської області.

Місто розташоване в районі лісостепу на терасах річки Боромля і володіє оздоровчими та рекреаційними ресурсами. Сприятливі кліматичні умови та наявність у місті історичних та архітектурних пам’яток, мальовничих природних місць (Тростянецький дендропарк, каскад озер в урочищі Нескучне та урочище Веселе, заплави річки Боромля) надають місту Тростянець потенціал туристичної привабливості.

До місцевих мінерально-сировинних ресурсів належать поклади глини, річкового піску та значні запаси мінеральних вод.

Місто має вільні земельні ділянки для промислової та житлової забудови.

Міське господарство налічує два комунальних підприємства.

Медичну допомогу населенню міста надають 5 закладів охорони здоров’я, в тому числі центральна районна лікарня, залізнична лінійна лікарня, Смородинська амбулаторія загальної практики сімейної медицини та 2 фельдшерсько-акушерські пункти. При відділі соціальної допомоги діє центр реабілітації дітей-інвалідів. З метою забезпечення в повному обсязі медикаментозного лікування функціонує громадська організація Районна лікарняна каса.

На території міста функціонує 5 дошкільних навчальних закладів та шість загальноосвітніх шкіл (п’ять І – ІІІ ступенів та Смородинська І – ІІ ступеня), один професійний ліцей, 2 навчально-консультативні пункти вищих навчальних закладів – Сумського державного університету та Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.

На території міста діють також 12 транспортних та автодорожних організацій, які забезпечують перевезення вантажів та пасажирів, утримання дорожнього господарства.

Послуги зв’язку в місті забезпечують центр поштового зв’язку №7, який був у 2006 році утворений внаслідок реорганізації шляхом злиття трьох вузлів зв’язку (Тростянецького, Охтирського та Великописарівського) та цех електрозв’язку. У місті діє розвинута мережа Інтернет. Територія міста покрита цифровою телефонною мережею "UMC" "Київстар-GSМ", «Білайн» та „life”. Значного розвитку набула система кабельного телебачення.

Економічна діяльність

В галузевому аспекті промисловості пріоритетними для розвитку є харчова та переробна галузі. Саме вони в структурі промислового виробництва мають найбільшу частку – 96,9%. Провідне місце в цій царині належить шоколадній фабриці ЗАТ «Крафт Фудз Україна». Частка обсягів виробництва цього підприємства в загальнорайонному показнику становить 94,66%. Крім того, завдяки ЗАТ «Крафт Фудз Україна» рівень залучення іноземних інвестицій по місту досить високий 25,5 млн. дол. США, на 1 особу – 632,7 дол. США. Загальний обсяг інвестицій в основний капітал в цілому по промисловості за 2000-2006 роки склав 361,6 млн. грн.

Місто також наближене до деревинної сировини для деревопереробної промисловості.

Кращі підприємства міста.

Тростянецька шоколадна фабрика ЗАТ “Крафт Фудз Україна”, директор Харченко Ігор Борисович, тел.: 8(0542) 219110, факс 219101. Виробництво кондитерських виробів, солоних закусок, кави.

ВАТ “Тростянецький машзавод”, голова правління Алтинцев Юрій Миколайович, тел.: 8(05458) 51641, 51753. Випуск обладнання для цукрової промисловості (готових вузлів та комплектуючих).

ЗАТ «Тростянецький завод «Електропобутприлад», голова правління Анісов Євген Миколайович, тел.: 8(05458) 51340, факс: 51906. Машинобудування, виготовлення низьковольтної апаратури, надання послуг.

ВАТ «АТП-15946», голова правління Дронов Володимир Анатолійович, тел.: 8(05458) 51347. Здійснення вантажних та пасажирських автомобільних перевезень.

ВАТ «Хлібозавод «Залізничник», голова правління Сотніков Василь Гаврилович, тел.: 8(05458) 53171. Виробництво хлібобулочних, кондитерських та макаронних виробів.

ЗАТ «Фаворіт», голова правління Кривцов Олександр Єгорович, тел.: 8 (0542) 252014, (05458) 51279, факс: (0542) 212652. Виготовлення питної природної газованої води «Тростянецька» і безалкогольних напоїв на її основі.

Тростянецький держлісгосп, директор Романенко Леонід Олексійович, тел: 8(05458) 51501, 51483, організація лісонасіннєвої справи і лісових розсадників, переробка деревини (експорт).

ТОВ “Тростянецька цегла”, директор Мірошніченко Микола Васильович, тел.: (05458) 51111, виробництво цегли будівельної.

Приватний підприємець Линник Олександр Миколайович, переробка деревини (експорт), тел: 8(05458) 66591, 66593.

 

Тростянець запрошує!
Авторизація
Логін

ПарольЗабули пароль?

 Відновити 


Відкрите місто на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Ми розвиваємо електронне урядування
Ми розвиваємо електронне урядування на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Система електронних державних закупівль
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Розпорядження КМУ
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Куди ідти?
Картинна галерея в садибі Л.Кеніга
Дочiрнє пiдприємство ,,Елегiя-2” на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Асоціація міст України
Асоціація міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Відвідуваність сайту