Навігація


ВАЖЛИВО
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Збережемо
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
НАРИСИ ІСТОРІЇ
Нариси історії міста Тростянець на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Сучасний Тростянець

Сучасний стан та перспективи розвитку міста

 

Тростянецька міська ОТГ розташована в районі лісостепу на терасах річок Ворскла, Боромля, Радомля та Люджа, має у власності оздоровчі та рекреаційні ресурси. Для території громади характерним є долинно-балочний та яро-балочний рельєф, з яким пов’язаний полого-хвилястий характер поверхні.

До місцевих мінерально-сировинних ресурсів належать поклади глини, річкового піску та значні запаси мінеральних вод.

Через територію громади проходить автодорога Глухів - Харків та залізнична магістраль Ворожба - Суми - Харків. Залізнична станція Смородино є одним зі значних залізничних вузлів Сумської області. Тростянецький район межує з Краснопільським, Охтирським, Велико-Писарівським, Лебединським та Сумським районами Сумської області.

Адміністративним центром Тростянецької міської ОТГ є м. Тростянець, відтак повноцінний розвиток громади залежить в першу чергу від розвитку міста. Саме на території Тростянця розміщено ряд промислових підприємств, які мають стійку тенденцію до нарощування виробничих потужностей. Позитивні тенденції розвитку промислових підприємств безпосередньо впливають на зростання дохідної частини бюджету за рахунок сплати ПДФО до міського бюджету. Це дає можливість на належному рівні утримувати, як територію громади, так і комунальні заклади, що знаходяться в підпорядкуванні міста.

Важливим фактором, який позитивно впливає на розвиток економіки громади, є поставка продукції ПрАТ «Монделіс Україна» на ринки США, східної Європи, країн Африки, близько сходу та Азії, в наслідок чого очікується стабілізація та тенденція до збільшення кількості робочих місць та відповідних відрахування до бюджетів всіх рівнів. Заплановано подальше розширення виробничих потужностей ТОВ «Торговий дім «Ельдорадо», яке вже сьогодні в повному обсязі забезпечує потреби ПрАТ «Монделіс Україна» в борошні.

Поступово створюються нові робочі місця на території колишнього ВАТ «Тростянецький КХП». Вже сьогодні на даній території розміщено торгівельний центр «Мельниця», відділення «Нової пошти», 18 сучасних торгівельних павільйонів, цех по виготовленню виробів з бетону. Загальний обсяг інвестицій склав близько 11 млн. грн., в нових торговельних та виробничих об’єктах створено 77 робочих місць.

У разі сприяння Держави, на землях міської ради, поряд з виробничими потужностями ПрАТ «Монделіс Україна», у 2018 році заплановано розпочати будівництво промислового парку «Тростянець». Загальна площа земель для його розбудови становить 39,95 га. В 2017 році завершено будівництво інженерних мереж водопостачання та водовідведення до території промислового парку, що в свою чергу робить промисловий парк «Тростянець» економічно привабливішим та спонукатиме інвесторів розвивати свій бізнес на його території.

Житлово-комунальне господарство міста обслуговують комунальні підприємства: КП «Тростянецькомунсервіс», ДП «Екосервіс», КП «Чисте місто», КП «Тростянецьке ЖЕУ», КП “Райкомунгосп”, Тростянецький цех газового господарства та п’ять об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків.

Тростянець поділено на 7 квартальних комітетів, до складу якого входять голови вуличних та будинкових комітетів. Після створення Тростянецької ОТГ до 7-ми міських квартальних комітетів додалось ще два. Їх було сформовано із 4 сіл, які увійшли до складу ОТГ – Кам’янка, Кам’янецьке, Зарічне та Лучка.

Одним із головних завдань є продовження постійного діалогу міської влади із громадянами щодо місцевого розвитку та використання власної моделі Громадського бюджету у Тростянецькій об’єднаній територіальній громаді.

Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності населення – невід’ємна частина економічного та соціального розвитку міста. Силами підприємств ДП «Екосервіс», ДП «Зеленбуд», КП «Чисте місто» та КП «Міська ритуальна служба» проводяться роботи по санітарному очищенню міста, вивезенню сміття з цвинтарів, знешкодження несанкціонованих сміттєзвалищ, проводиться покіс трави та інше.

У 2017 році була проведена загальноміська акція по підсадці більше 900 дерев по вулицях: Л. Татаренка, Благовіщенська, Набережна, Франка, 1 Травня, Комунальна та інших вулицях. В парку ім. П.І. Чайковського було висаджено більше сотні декоративних кущів та дерев, а також садок з фруктових дерев. Дочірнім підприємством «Зеленбуд 2» було облаштовано квітники та клумби на території парку ім. П.І. Чайковського та загалом по місту, що значно покращило естетичний вигляд міста.

Для покращення санітарного стану міста у 2018 році спеціалістами «Інспекції з благоустрою міста Тростянець» разом з представниками ВП Охтирського ВП ГУНП в Сумській області, проводитимуться щотижневі рейди-перевірки по впорядкуванню міста та приведенню прилеглих територій в належний санітарний стан.

18 липня 2017 року шляхом об'єднання Тростянецької міської ради та Зарічненської, Кам'янської сільських рад Тростянецького району було створено Тростянецьку міську об’єднану територіальну громаду. Адміністративним центром Тростянецької міської ОТГ є місто Тростянець. Площа громади — 155,79 км², населення — 21 778 мешканців (2018 рік).

25 жовтня 2020 року в Тростянецькій міській ОТГ відбулися місцеві вибори, які мали надзвичайно велике значення для подальшого розвитку Тростянеччини. Завдяки реформі децентралізації, до складу Тростянецької міської ОТГ увійшло 13 сільських рад.

Міський голова Ю. А. Бова на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року здобув впевнену перемогу, отримавши майже 65% голосів довіри мешканців Тростянця та 13 сільських рад. Таким чином, Юрій Бова, втричі випередивши інших кандидатів, вшосте був обраним міським головою.

Загалом депутатський корпус Тростянецької міської ради сформували представники 4 партії: «Сила Людей» (цю політичну партію підтримали 47,8% виборців – 15 мандатів) «Наш край» (18,1% - 6 мандатів), «Слуга народу» (8,1% - 3 мандати), «ОПЗЖ» (7,4% - 3 мандати).

 

СМС інформування
Авторизація
Логін

ПарольЗабули пароль?

 Відновити 


Відкрите місто на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Мери за економічне зростання

Ми розвиваємо електронне урядування
Ми розвиваємо електронне урядування на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Система електронних державних закупівль
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Розпорядження КМУ
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Картинна галерея в садибі Л.Кеніга
Дочiрнє пiдприємство ,,Елегiя-2” на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Куди ідти?
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Асоціації
Асоціація міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Асоціація малих  міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец