Навігація


ВАЖЛИВО
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Збережемо
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
НАРИСИ ІСТОРІЇ
Нариси історії міста Тростянець на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Біографія мера міста Тростянець

Біографія мера міста Тростянець

 

Особисті дані:

Бова Юрій Анатолійович українець, 16 липня 1972 року народження, одружений. Дружина - Бова Маргарита Анатоліївна – директор ПП „Меркурій”. Має двох дітей – сина та доньку.

Освіта:

У 1989 році закінчив Тростянецьку СШ №5. З 1989 по 1994 роки навчався і успішно закінчив Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет. За фахом інженер по будівництву автомобільних доріг та аеродромів.

Під час роботи у громадській організації „Спілка підприємців Тростянеччини” з 2000 по лютий 2008 роки пройшов навчання на різноманітних тренінгах та навчаннях, що проводились проектом БІЗПРО, Європа ХХІ, Гармонія, TASIC, Реформа місцевих бюджетів та багатьох інших з питань розвитку демократії, громадських інституцій, стратегічного планування та розвитку місцевого самоврядування, управління фінансовими ресурсами тощо.

У жовтні 2002 року стажувався (як керівник громадської організації) у м. Луісвіль США, організоване проектом “Гармонія” по програмі “Громадські зв’язки”. Травень-червень 2003 року навчання в Академії місцевого розвитку м. Ужгород зі стажуванням в р. Польща м. Пшемишль.

Серпень 2003 року стажування (як депутат міської ради) в громадах р. Польща по програмі „Добро локальне” (Польща).

Травень 2004 року навчання у „Школі місцевого самоврядування” м. Львів (проект ПАУСІ). Липень 2003 року – лютий 2004 року під час реалізації проекту “Створення механізму участі громади у розробці пріоритетних напрямків розвитку м. Тростянець” проходив навчання в Центрі Разумкова та Міжнародному центрі політичних досліджень (МЦПД) м. Київ.

Серпень 2004 року – навчання в школі тренерів проекту TASIC в рамках проекту «Розвиток громадянського суспільства у вибраних регіонах України» - отримав сертифікат тренера.

Під час роботи міським головою пройшов підготовку на навчальних курсах і тренінгах:

Лютий – листопад 2006 року – навчання в Українській школі політичних студій (м. Київ) з сесією в Раді Європи (м. Страсбург р. Франція) в рамках програми „Літній університет демократії” ; Серпень 2006 року - стажування в р. Польща міських голів (Західнопоморське воєводство), вивчення досвіду Польщі в реалізації антикорупційної програми „Прозора Польща”.

Листопад 2006 року – стажування представників органів місцевого самоврядування та керівників комунальних підприємств в м. Краків (р. Польща), ознайомлення з роботою комунальної галузі та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Листопад 2007 – квітень 2008 року - навчання в сертифікаційній програмі для фахівців з залучення іноземних інвестицій в рамках проекту «Економічний розвиток міст» (USAID) з недільним стажуванням в р. Чехія. Отримав відповідний сертифікат спеціаліста по залученню іноземних інвестицій.

2009 рік - м. Краснік (Республіка Польща) - участь у навчальному візиті Центр польсько-української співпраці та Ради Партнерів;

м.Брюссель (королівство Бельгія), відвідування штаб-квартири НАТО у складі делегації від Кабінету Міністрів України.

2011 рік - Участь у програмі інтенсивної професійної підготовки та технічної допомоги в галузі просування стратегічних інвестицій на тему: «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність»;

2011-2012 роки пройшов навчання в «Академії лідерства» на тему: «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні», отримав відповідний сертифікат.

2012 рік - навчання по проекту: «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність» участь в програмі організації ефективного маркетингу стратегічних інвестицій, підготовці та адаптації пропозицій та потреб інвестора; «Практика місцевого економічного розвитку: стратегічне планування, підвищення конкурентоспроможності, залучення капіталу».

2013 рік - навчання за проектом: «Марка міста – магніт для інвесторів».

2014 рік - участь у тренінгу - семінарі на тему: «Роль громадськості у покращенні якості надання адміністративних послуг».

Участь у тренінгу в рамках проекту: «Малі міста – магніт для інвестора - підвищення інвестиційного потенціалу малих міст України».

В рамках Швейцарсько- українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні, навчання в Школі місцевого самоврядування для голів органів місцевого самоврядування.

Стажування у м. Сваржедз (Республіка Польща) на тему: «Підготовка та впровадження міських інфраструктурних проектів», організованого Асоціацією міст України.

2015 рік - Республіка Болгарія - участь у ознайомчому візиті з питань розвитку місцевого самоврядування для переможців конкурсу проекту Ради Європи та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Литва вивчення досвіду об’єднання громад та впровадження інструментів ефективного муніципального управління, нових технологій в очистці стоків. Отримав відповідний сертифікат тренера.

2016 рік – м. Варшава – Познань участь у навчальному візиті українських держслужбовців та експертів з метою вивчення польського досвіду щодо адвокаційної ролі асоціації органів місцевого самоврядування та розбудови їхньої інституційної спроможності.

Досвід:

З 1993 року по лютий 2005 року – засновник та директор приватного малого підприємства “Меркурій” (до 45 працюючих). У 1998 та 2002 роках обирався депутатом Тростянецької міської ради. Членом комісії по бюджету, фінансам та плануванню соціально-економічного розвитку. Заступником голови тимчасової комісії по контролю за якістю виконаних підрядних робіт.

З березня 2000 року організував створення та обраний головою громадської організації “Спілка підприємців Тростянеччини”. З 2005 року – почесний президент Спілки. Керівник багатьох проектів, реалізованих громадською організацією за підтримки різноманітних міжнародних інституцій: - (червень 2001 року – вересень 2001 року) – керівник програми “Консультаційно-методична допомога бізнес-асоціаціям” проекту “БИЗПРО”. (липень 2003 року - лютий 2004 року) – керівник проекту “Створення механізму участі громади у розробці пріоритетних напрямків розвитку м. Тростянець”, за підтримки МФ “Відродження”. - (жовтень 2003 року - березень 2004 року) – керівник проекту “Створення механізму правового захисту бізнесу через юридичну освіту”, що здійснювався за фінансової підтримки Фонда Ч.С.Мотта. - (січень 2004 року - вересень 2004 року) – керівник проекту “Створення мережі НГО та впровадження механізму участі громади у вирішенні проблем територіальних громад південного регіону Сумської області”, що фінансувався Європейською Комісією, програма TASIC в рамках проекту «Розвиток громадянського суспільства у вибраних регіонах України».

З лютого 2005 року обраний секретарем Тростянецької міської ради. В травні 2005 на дострокових та в березні 2006 р., в жовтні 2010 р. та в 2015 р. на чергових виборах до місцевих рад обирався Тростянецьким міським головою.

В 2007 році керівник проекту «Покращення санітарного та екологічного стану м. Тростянець шляхом залучення громадськості до централізованого вивезення твердих побутових відходів», що фінансувався «Фондом сприяння місцевому самоврядуванню». В 2007 році керівник проекту «Впровадження енергозберігаючих заходів в місцях загального користування житлового фонду м. Тростянець», за підтримки проекту «Євразія», ОБСЄ в Україні.

В жовтні місяці 2015 року на установчих зборах Асоціації органів місцевого самоврядування обраний віце-президентом «Асоціація відкритих міст».

В 2016 році обраний віце-президентом «Клубу мерів».

Відзнаки міста

Під час перебування на посаді міського голови місто отримало наступні відзнаки:

 • за підсумками 2007 року серед міст районного значення Тростянець за рівнем благоустрою і громадського порядку місто зайняло перше місце в області й четверте в Україні;
 • в 2010 році місто Тростянець посіло перше місце у проведенні обласного етапу щорічного Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» у категорії міста районного значення і селища міського типу та друге місце по всій Україні, за що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України Тростянець нагороджено відповідним дипломом;
 • за результатами конкурсу кращих практик Ради Європи 2012 року місто Тростянець посіло перше місце у номінації «Досвід залучення інвестицій і реалізації грантових програм»;
 • третє місце конкурсу Ради Європи «Кращі практики місцевого самоврядування – 2013» у категорії «Місцеві ресурси: пошук та мобілізація на користь громади»;
 • друге місце конкурсу Ради Європи «Кращі практики місцевого самоврядування – 2014» за розроблену та реалізовану практику в номінації «Влада та громада: інформування, діалог, участь», яка стосувалася активізації участі громадян у місцевому розвитку через залучення голів вуличних та будинкових комітетів до розробки бюджету та планів місцевого розвитку, а також впровадження механізму громадського контролю за виконанням робіт підрядниками й комунальними службами;
 • за результатами конкурсу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Ради Європи “Кращі практики місцевого самоврядування - 2015” місто Тростянець здобуло третє почесне місце в номінації «Стимулювання економічної активності, створення робочих місць» за що нагороджене дипломом.
 • в 2016 році за результатами конкурсу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Ради Європи «Кращі практики місцевого самоврядування» місто Тростянець здобуло перше почесне місце в номінації «Стимулювання економічної активності, створення робочих місць» – практика «Малому бізнесу – шанс для розвитку» за що нагороджене дипломом.
 • у 2017 році Тростянецька міська рада виборола перше місце в категорії «Практики розвитку регіонів та громад, засновані на власних стратегіях та ресурсах» за впровадження практики «Стратегічний план – запорука стабільного розвитку громади» в рамках щорічного конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» й отримала відзнаку Кабінету міністрів України.

Видання та публікації:

співавтор посібника для підприємців «Як захистити власний бізнес» (2004 рік); співавтор «Документу з аналізу політики м. Тростянець», «Документу з аналізу політики м. Охтирка», «Документу з аналізу політики м. Лебедин» (видані в 2004 році), автор численних публікацій в місцевій пресі, що стосуються розвитку територіальної громади м. Тростянець.

Нагороди:

 • до Дня місцевого самоврядування нагороджений грамотою голови Тростянецької державної адміністрації (2014 рік);
 • з нагоди 355- ї річниці заснування міста Тростянець нагороджений грамотою заступника голови Сумської обласної ради (2015 рік);
 • отримано диплом голови Тростянецької районної державної адміністрації як переможець районного конкурсу «Краща людина Тростянецького району 2015 року» в номінації «Громадський діяч»;
 • за плідну, багаторічну працю на благо територіальної громади міста та вагомий особистий внесок у розвиток Сумщини в 2015 році нагороджений відзнакою Верховної Ради України - цінним подарунком (іменним годинником).
 • за підсумками 2016 року став лауреатом XXI загальнонаціональної програми «Людина року-2016»
 • у 2017 році міський голова Юрій Бова став третім у «Рейтингу українських мерів-інноваторів»! (Близько 400 заявок із різних міст України, чисельність населення яких не перевищує 500 000 осіб, надійшло до участі в рейтингу мерів-інноваторів, який організували інтернет-видання "Українська правда" та Міжнародний саміт мерів).
 • У 2017 році міський голова Юрій Бова нагороджений Почесним знаком «За вклад у розвиток міста Тростянець» .
 • У 2018 році міський голова Юрій Бова нагороджений подякою за підтримку і надання допомоги військовослужбовцям 8-ї окремої автомобільної санітарної роти для успішного виконання бойових завдань.

Громадська діяльність:

Почесний президент громадської організації «Спілка підприємців Тростянеччини» та громадської організації «Клуб шанувальників творчості П.І.Чайковського». Засновник Тростянецького районного благодійного фонду «Доброта».

 

Тростянець запрошує!
Авторизація
Логін

ПарольЗабули пароль?

 Відновити 


Відкрите місто на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Мери за економічне зростання
Ми розвиваємо електронне урядування
Ми розвиваємо електронне урядування на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Система електронних державних закупівль
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Розпорядження КМУ
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Куди ідти?
Картинна галерея в садибі Л.Кеніга
Дочiрнє пiдприємство ,,Елегiя-2” на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Асоціація міст України
Асоціація міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Відвідуваність сайту