Навігація


ВАЖЛИВО
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Збережемо
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
НАРИСИ ІСТОРІЇ
Нариси історії міста Тростянець на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Громадські слухання
УКРАЇНА

УКРАЇНА

Тростянецька міська рада

Громадські слухання щодо обговорення

проекту Генерального плану міста

Тростянець Сумської області

 

ПРОТОКОЛ

 

 м.Тростянець                                                                                                              

 від 30.05.2013

Головуючий: міський голова Бова Ю.А.;

Секретар: Сергієнко О.І.

Присутні запрошені:

Шишканов А.П.            – голова Тростянецької РДА;

Пиво В.О.                      – заступник голови Тростянецької РДА;

Андрєєв О. В.                 начальник управління генерального плану

                                           міста КО «Інституту генерального плану м. Києва;

     Олійник В. О.                 головний архітектор проекту;

Соболєв І. О.                  головний інженер проекту.

Загалом присутні на слуханнях 70 осіб.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1.     Обговорення проекту Генерального плану м. Тростянець.

 

СЛУХАЛИ:

1.     Обговорення Генерального плану м. Тростянець.

ВИСТУПИЛИ:

Бова Ю.А., міський голова, який повідомив, що відповідно до рішення  виконавчого комітету міської ради №102 від 20.03.2013 року та розпорядження міського голови № 58 від 18.05.2013 «Про проведення громадських слухань щодо обговорення проекту Генерального плану міста Тростянець Сумської області» проводяться громадські слухання. Згідно ст. 13 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні ” територіальна громада має право проводити громадські слухання, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення. Далі він повідомив, що статтею 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій. Також міський голова зауважив, що порядок проведення даних слухань визначається постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні» та Положенням про громадські слухання, затвердженим рішенням 15 сесії Тростянецької міської ради від 26.02.2004 року №25.

      Міський голова запропонував затвердити регламент слухань.

Для виступів представників розробника проекту Генерального плану міста Тростянець Сумської області Комунальної організації «Інститут генерального плану м. Києва» надати по 5 хв.

Для запитань-відповідей до 15 хв.

Для виступів представників громади до 5 хв. кожен.

Для обговорення до 10 хв.

ГОЛОСУВАЛИ:

       «За»-70.

       «Проти»-0.

       «Утримались»-0.

ВИРІШИЛИ: регламент прийняти.

Олійник В. О., головний архітектор проекту, яка повідомила, що згідно нового законодавств Генеральний план – це головна містобудівна документація на місцевому рівні. На основі затвердженого Генерального плану місто має змогу виносити нову межу міста. Також вона зауважила, що термін дії Генерального плану необмежений. Далі головний архітектор проекту повідомила, що згідного з новими Державно Будівельними Нормами при проектуванні Генерального плану м. Тростянець була визначена місія міста, як центру промислового, культурного та туристичного розвитку. В зв'язку з цим проектувалися основні напрямки розвитку міста. Зокрема, збільшились зони для розвитку промислового парку, проектувалась виробничо-транспортна зона, для історико-культурного розвитку, передбачена реставрація та благоустрій історичних забудов. Завдяки цьому в місто притягнуться потоки туристів і для  розвитку туристичної інфраструктури передбачено розвиток готельного бізнесу і туристично-інформаційних центрів.

Соболєв І. О., головний інженер проекту, який повідомив, що для можливості реалізації всіх запланованих рішень, для освоєння нових ділянок в складі Генерального плану виконано розділ інженерної підготовки та передбачені заходи по підготовці території.

Поляковський В.М., депутат районної ради, який запитав, чим керувалися проектанти, коли розробляли план і де брали інформацію для розробки проекту Генерального плану?

Соболєв І. О., головний інженер проекту, який відповів, що вихідні дані, якими керувалися проектанти, це дані міської ради.

Поляковський В.М., депутат районної ради, який запитав, чому на Генеральному плані не зображенні будинки по вул. Набережна, в яких мешкають люди та чи значить це, що людей виженуть на вулицю?

Олійник В. О., головний архітектор проекту, яка відповіла, що на території промислової зони не можна зображувати жилий фонд, але люди можуть проживати там і надалі.

Гребіник О. Д., депутат міської ради, який запитав, чи забере місто землю в Станівської сільської ради при затвердженні Генерального плану?

Олійник В. О., головний архітектор проекту, яка відповіла, що згідно з законом при зміні меж міста власник землі залишається.

Гребіник О. Д., депутат міської ради, який запитав, чому територія біля               буд. Голіцина і Круглого двору не позначена як зона суворого регулювання забудови?

Олійник В. О., головний архітектор проекту, яка відповіла, що охоронні зони мають свої режими, і об'єкти, які можна будувати на території цієї зони, повинні мати історико-містобудівні підстави.

Дудник Ю.А., сільський голова, який запитав, на підставі чого включається землю Станівської сільської ради в межі міста?

Бова Ю.А., міський голова, який відповів, що проектанти взяли до уваги позицію обласної державної адміністрації, де зазначено, що в майбутній перспективі промислова зона повинна бути і на землях запасу Станівської сільської ради. Також міський голова звернув увагу, що цими землями розпоряджається не сільська рада, а головне управління Держземагенства у Сумській області.

Гуренко В. В., депутат міської ради, який зауважив, що треба зобразити житлові будівлі по вул. Набережна, тому що там проживають люди і в них є документи на право власності на землю.

Соболєв І. О., головний інженер проекту, який відповів, що ділянка, на якій є будинки, знаходиться в санітарно захисній зоні від підприємства. Землі у людей викуплять під промисловий парк.

Бова Ю.А., міський голова, який зауважив, що Генеральний план поділяється на частини. Є план існуючого використання території і є план перспективного розвитку міста в майбутньому. Стосовно будинків по вул. Набережній є два шляхи: або відмовляємося від промислової зони і не буде ніякого розвитку міста, або не наносити ці будинки на перспективну частину Генерального плану, а люди в цих будинках будуть жити, як раніше.

Бруяка М.С., голова Тростянецького райкому Комуністичної партії, який запитав, як вплине промислова зона на екологію міста?

Соболєв І. О., головний інженер проекту, який відповів, що при проектуванні промислового парку встановлено клас шкідливості підприємств, зона від яких не може перевищувати 100 метрів від їх меж.

Павленко Ю.М., представник «Крафт Фудз Україна», який запитав, чи не суперечить розміщення пляжної зони біля території фабрики вимогам санітарних норм, так як дощові водостоки скидаються в річку.

Олійник В. О., головний архітектор проекту, яка відповіла, якщо стоки очищенні, то шкоди немає.

Павленко Ю.М., представник «Крафт Фудз Україна», який повідомив, що на території фабрики є зона, яка відведена під різнотемпературні склади і запитав, якщо фабрика вирішить побудувати там просто склади, чи вплине це на отримання дозволу на будівництво.

Олійник В. О., головний архітектор проекту, яка відповіла, що головне - це функціональне призначення території, тобто те, що це виробнича територія.

Гуренко В. В., депутат міської ради, який запитав, чи зможуть люди, які проживають в зоні перспективної промислової зони, продати свої будинки?

Соболєв І. О., головний інженер проекту, який відповів, що продати можливо, але не можна будувати.

Бова Ю.А., міський голова, який пояснив, що ці люди мають право проживати в цих будинках, дарувати, ремонтувати але добудовувати чи розширяти не зможуть. Також без згоди цих людей не зможе розширятись «Крафт Фудз Україна», тобто ці люди зможуть продати свою землю за вигідну ціну під промислову зону.

Поляковський В.М., депутат районної ради, який запропонував перенести будинки, які зображені на існуючий частині Генерального плану, на перспективну частину, тобто на промисловій зоні зобразити житлові будинки.

Гуренко В. В., депутат міської ради, який запитав, чи є обов'язковим перехід цільового призначення земельних ділянок з переходом права власності, чи це відбувається за бажанням власника майна чи землі.

Соболєв І. О., головний інженер проекту, який відповів, що на це питання буде надана письмово аргументована відповідь.

Заяц А.М., член виконавчого комітету, який запитав, що в місті є під'їзні дороги, які на цей час не використовуються, чи можливо з них зробити автостраду, щоб розвантажити центральну дорогу міста? Далі він зауважив, що стосовно земель Станівської сільської ради, треба враховувати думку жителів села.

Олійник В. О., головний архітектор проекту, яка відповіла, що на цей час, щоб розвантажити центр міста, передбачена так звана мала окружна дорога, але взагалі по схемі обласного планування передбачений об'їзд навколо міста.

Жерьобкін М.П., який запитав, чому на території Гетьманського парку планується сміттєвий полігон і яка охоронна зона парку?

Соболєв І. О., головний інженер проекту, який відповів, що це територія колишньої птахофабрики, а охоронна зона, яка зазначена в ДБН, це 50 метрів. В Генеральному плані всі зони витримані.

Шевлякова Н.А., депутат міської ради, яка запитала, які проводились дослідження на території майбутнього сміттєвого полігону і чи бралось до уваги те, що там знаходяться три артезіанські свердловини?

Соболєв І. О., головний інженер проекту, який відповів, що, по-перше, на території полігону плануються діючі свердловини, а, по-друге, полігон - це гідротехнічна споруда, яка повністю ізолює доступ фільтрату в ґрунтові води. Також він зауважив, що на етапі проектування Генерального плану дослідження не проводились, бо Генеральний план - це не проект для будівництва. В майбутньому на подальших стадіях ця територія має бути досліджена і розробленні відповідні проекти для розташування на ній полігону.

Бова Ю.А., міський голова, який пояснив, що є висновок, який робився 25 березня 2011 року інститутом, який проектує всі сміттезвалища в Сумській області. В ньому зазначено, що територія колишньої птахофабрики найкраще підходить для сміттєвого полігону. Далі міський голова озвучив пропозицію Чмутенко В.М., який звернувся з проханням змінити цільове призначення землі між швейною фабрикою та хлібозаводом «Залізничник» з промислового використання на індивідуальну забудову, так як ця земля засмічується і не використовується.

Гребіник О. Д. , депутат міської ради, який зауважив, що при проектуванні Генерального плану були використанні невірні данні і це призвело до непорозумінь. Далі він звернув увагу, на те, що на місці відстійників не можна планувати пляжну зону. Потім депутат наголосив, що він проти будівництва дороги від заправки «Маршал» до вул. Набережної, тому що це великі затрати. Також він проти забудови на лузі біля вул. Набережної, тому що при будівництві треба робити насипи і за рахунок цього утворяться канали з водою, що створять незручності мешканцям. Депутат міської ради зауважив, що перед проектуванням Генерального плану потрібно було точно визначити межі міста, точно знати, де що знаходиться, знати межі заповідників. Також він запитав, чому на охоронній зоні біля Круглого двору дозволено будівництво, а територія школи №5 є охоронною зоною.

Бова Ю.А., міський голова, який пояснив, що при проектуванні враховувалось, що на лузі можливі підтоплення, тому проектанти залишили 300 метрів для розливу річки. Дорогу від заправки «Маршал» потрібно будувати обов'язково, бо завдяки їй розвантажаться дороги міста.

        Територія школи №5 є охоронною зоною, бо на території школи ростуть два дуба, які є пам'ятками природи. Стосовно будівництва на території біля Круглого двору, міський голова пояснив, що перед тим, як будувати жилий будинок, Бова Р.А. брала дозвіл в архітектурній інспекції в м. Суми.

        Територію навколо озера Сажалка проектанти пропонують зробити зоною відпочинку.

        Стосовно відстійників, міський голова пояснив, що на цей час люди і так ловлять там рибу, а проектанти запланували облагородити цю зону і зробити рибоспортивний комплекс із стоянками для машин і з будинками відпочинку.

Шишканов А.П., голова Тростянецької РДА, який повідомив, що необхідність затвердження Генерального плану полягає в тому що:

- бюджет міста кожного року більш, ніж пів мільйона гривень, втрачає  надходжень;

- тому, що ми повинні надати змогу розвиватися місту для майбутнього наших дітей.

Далі голова Тростянецької РДА, зауважив, що треба довіряти людям, які мають ліцензію на проектування Генерального плану і керуються нормативами відповідно до ДБН. Також він попросив максимально проаналізувати всі зауваження і переконати депутатів у необхідності прийняття саме такого Генерального плану.

Куценко В.Л., який повідомив, що згідно Водного кодексу України забороняється поглиблювати дно малих річок нижче їх природного рівня, забороняється спрямляти русло малих річок і забороняється надавати у заплавах малих річок землі під забудову. Також він запитав, яким чином можна понизити рівень ґрунтових вод, не поглиблюючи її природний рівень?

Бова Ю.А., міський голова, який пояснив, що розробляється проектна документація, яка погоджується з екологічною службою, для розчищення русла річки Боромля.

        Далі міський голова повідомив, що для погодження спірних питань, які виникли при обговоренні проекту Генерального плану м. Тростянець Сумської області, буде створена погоджувальна комісія в кількості 25 осіб, з яких 13 – представники громадськості, кандидатури яких необхідно затвердити на сьогоднішніх слуханнях. Міський голова запропонував перелік осіб:

1.     Заяц Анатолій Михайлович – голова правління ГО «Агенція регіонального розвитку «Поліс».

2.     Гончаренко Олександр Петрович – голова Тростянецької ГО «Спілка підприємцівТростянеччини».

3.     Гуренко Василь Васильович – голова Тростянецької районної асоціації підприємців і промисловців, депутат міської ради.

4.     Бондаренко Вадім Вікторович – начальник КП «ЖЕУ», депутата міської ради, голова постійної комісії з питань комунального майна та господарства, будівництва, благоустрою і охорони навколишнього природного середовища.

5.     Долгих Борис Валентинович – член виконавчого комітету Тростянецької міської ради.

6.     Каруна Наталія Іванівна – голова громадської ради.

7.     Москальова Валентина Олександрівна – голова вуличного комітету вулиць Крупської, Щорса, провулку Щорса.

8.     Качур Олександр Іванович – голова вуличного комітету пров. Шевченка.

9.     Лосєнкова Валентина Миколаївна – голова вуличного комітету пров. Фадєєва.

10.           Горошко Анатолій Макарович – голова Тростянецької районної Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

11.           Колодко Іван Васильович – голова профспілки АПК, голова координаційної ради галузевих профспілок Тростянецького району.

12.           Зелінська Любов Миколаївна – голова профспілкового комітету фабрики ПАК «КФУ».

13.           Лябах Ірина Борисівна – голова профспілкового комітету КП «Тростянецькомунсервіс».

 

ВИРІШИЛИ:затвердити кандидатів погоджувальної комісії одноголосно.

 

Бова Ю.А., міський голова, який звернув увагу на те, що глобальних заперечень, стосовно проекту Генерального плану на слуханнях не було, є просто різні думки, стосовно деяких питань, тому запропонував даний Генеральний план прийняти за основу.

 

ВИРІШИЛИ:прийняти проект Генерального плану м. Тростянець Сумської області за основу.

 

Бова Ю.А., міський голова, який запропонував поставити на голосування пропозицію допрацювати зауваження погоджувальній комісій, передати їх проектному інституту і остаточний варіант проекту Генерального плану           м. Тростянець рекомендувати до подальшого затвердження Тростянецькою міською радою.

 

ВИРІШИЛИ: допрацювати зауваження погоджувальній комісій, передати їх проектному інституту і остаточний варіант проекту Генерального плану м. Тростянець рекомендувати до подальшого затвердження Тростянецькою міською радою.

 

 

 

 

Міський голова                                                   Ю.А. Бова

 

 

Секретар                                                         О.І. Сергієнко

Тростянець запрошує!
Авторизація
Логін

ПарольЗабули пароль?

 Відновити 


Відкрите місто на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Мери за економічне зростання

Ми розвиваємо електронне урядування
Ми розвиваємо електронне урядування на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Система електронних державних закупівль
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Розпорядження КМУ
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Картинна галерея в садибі Л.Кеніга
Дочiрнє пiдприємство ,,Елегiя-2” на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Куди ідти?
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Асоціації
Асоціація міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Асоціація малих  міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Відвідуваність сайту