Навігація


ВАЖЛИВО
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Збережемо
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
НАРИСИ ІСТОРІЇ
Нариси історії міста Тростянець на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Звернення

Чорнобиль — наш вічний спомин і вічний біль

Сьогодні минуло 35 років відколи в Україні відбулась найбільша ядерна техногенна катастрофа у світі. 26 квітня 1986 року в Чорнобилі, під час планового відключення реактора, різко стрибнула напруга у четвертому енергоблоці АЕС, внаслідок чого відбувся тепловий вибух.

Трагедія призвела до радіоактивного зараження в радіусі 30 км. Забруднена територія площею майже 160 тисяч квадратних кілометрів. Відразу ж після катастрофи загинула 31 людина, а 600 тис. ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

У ліквідації наслідків страшної трагедії було задіяно чимало наших земляків, представників різних професій — правоохоронців, пожежних, медиків, інженерів, будівельників тощо. Участь кожної людини, причетної до ліквідації наслідків на ЧАЕС, в охороні об’єктів інфраструктури в тридцяти кілометровій зоні, в чергуваннях на КПП, на магістралях, була справді безцінною й вимагала від усіх справжньої самовіддачі і відваги.

Чорнобильці-ліквідатори справилися з надскладним завданням — врятували Україну і світ від радіаційного забруднення ціною власного здоров’я і, нерідко, ціною власного життя… З нагоди 35 роковин Чорнобильської трагедії 153 тростянецьких ліквідаторів аварії на ЧАЕС отримають пам’ятні медалі.

Сьогодні у Тростянці, біля пам'ятного знаку жертвами Чорнобильської трагедії, відбувся мітинг-реквієм. Щиро подякував ліквідаторам за їх громадянських подвиг міський голова Юрій Бова:

«Сьогодні ми подумки повертаємося у квітень 1886-го, коли страшна трагедія змінила наше життя, змінила відношення усього світу до мирного атома. Саме українські хлопці й чоловіки взяли на себе увесь тягар відповідальності, саме завдяки їх хоробрості й самовідданості ми нині живемо на світі, - з хвилюванням та болем говорив міський голова, - мені прикро що з плином часу дехто почав забувати про цю страшну аварію, проявляти менше поваги до людей, які її ліквідували. Серед них і представники тростянецького депутатського корпусу, які не хотіли голосувати за підтримку громадських організацій. Це лакмусовий папірець сьогоднішнього суспільства: хто чим живе і переймається…»

Очільник Тростянецької громади Юрій Бова побажав ліквідаторам аварії на ЧАЕС здоров’я, довголіття, багато приємних миттєвостей у житті й вручив ювілейні медалі від держави та почесні грамоти Тростянецької міської ради.

На мітингу виступили голова громадської організації «Союз Чорнобиль України» Володимир Сумченко, заступник голови організації Анатолій Касьянов. Вони, зокрема, відзначили, що створення спілки «Центр соціальних ініціатив» є дієвим кроком по підтримці громадян чорнобильської категорії.

Настоятель Вознесенського храму Олександр Карпець прочитав молитву за ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, помолився за душі тих, хто віддав життя заради порятунку людства.

Завершився захід церемонією покладання живих квітів до пам'ятного знаку жертвами Чорнобильської трагедії.

Слід зазначити, що мітинг пройшов із дотриманням протиепідемічних вимог.

СМС інформування
Авторизація
Логін

ПарольЗабули пароль?

 Відновити 


Відкрите місто на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Мери за економічне зростання

Ми розвиваємо електронне урядування
Ми розвиваємо електронне урядування на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Система електронних державних закупівль
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Розпорядження КМУ
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Картинна галерея в садибі Л.Кеніга
Дочiрнє пiдприємство ,,Елегiя-2” на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Куди ідти?
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Асоціації
Асоціація міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Асоціація малих  міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец