Навігація


ВАЖЛИВО
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Збережемо
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
НАРИСИ ІСТОРІЇ
Нариси історії міста Тростянець на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Сесії
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Міська рада підвела підсумки року минулого та прийняла рішення про місцеві податки на рік майбутній

Депутати міської ради на другому пленарному засіданні 52 сесії прийняли ряд важливих для громади рішень, в тому числі і про місцеві податки і збори. Прикметним є те, що народні обранці підтримали пропозицію політичної партії «Сила людей» та прийняли рішення не обкладати податком на нерухомість господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення та гаражі, що не використовуються у комерційних цілях.

Також депутати вирішили зменшити податковий тиск і на підприємців, встановивши на нежитлову нерухомість ставку податку, що становить в більшості 0,3 % від розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр замість 0,5%, як планувалося раніше на бюджетній комісії. Виключення становлять офісні будівлі, за які сплачуватимуть податок за ставкою 0,25%, промислові будівлі та склади – 0,1% та будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки) – 2%. Підприємці аргументували свою пропозицію зменшити оподаткування тим, що цього року і так збільшуються ставки ряду інших податків, а всі підвищення в кінцевому результаті все одно перекладуться на покупця, тобто на пересічного громадянина.

Що стосується житлових приміщень, то ставка податку на нього складає 0,25% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування. При цьому база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості (тобто площа, на яку нараховується податок), в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи ? платника податку, зменшується: для квартири/квартир незалежно від їх кількості ? на 60 кв. метрів, а для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості ? на 120 кв. метрів. Для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), ? на 180 кв. метрів.

Звільняються від сплати податку з об’єктів житлової нерухомості:

- малозабезпечені сім’ї, визначені такими у відповідності до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», у власності яких є об’єкт/об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки;

- учасники антитерористичної операції та члени їх сімей (дружина (чоловік), неповнолітні діти (до 18 років) та батько/мати у разі спільного проживання), у власності яких є об’єкт/об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки.

Також звільняються від сплати податку з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості релігійні організації України, комунальні підприємства Тростянецької міської ради та їх дочірні підприємства.

Не надається пільга з податку, що сплачується в м. Тростянець з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб на об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування, а також на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Крім податку на нерухомість, були затверджені положення про такі місцеві податки як єдиний та транспортний податки, а також плату за землю, туристичний збір та збір за паркування транспортних засобів (хоча реально останній справлятися поки що не буде через ряд об’єктивних причин). Крім цього були затверджені ставки акцизного податку. Всі ці нормативні акти вступають у дію з початку року. (З повним текстом рішень можна буде ознайомитися на цьому сайті у вкладниці «Нормативні акти» у розділі «Рішення міської ради»).

Також на сесії міської ради були підведені підсумки по виконанню програми соціально-економічного розвитку, міського бюджету, програм приватизації та запобігання і протидії із корупції, реалізації соціальних проектів громадськими організаціями.

Були прийняті рішення про внесення змін до Регламенту роботи міської ради та положення про постійні комісії, а також внесені зміни до структури апарату міської ради.

Тростянець запрошує!
Авторизація
Логін

ПарольЗабули пароль?

 Відновити 


Відкрите місто на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Мери за економічне зростання
Ми розвиваємо електронне урядування
Ми розвиваємо електронне урядування на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Система електронних державних закупівль
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Розпорядження КМУ
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Картинна галерея в садибі Л.Кеніга
Дочiрнє пiдприємство ,,Елегiя-2” на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Куди ідти?
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Асоціації
Асоціація міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Асоціація малих  міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Відвідуваність сайту