ЛІТО В ДИТЯЧИХ САДКАХ

На порозі літо – найкраща пора дитячого дозвілля. Пора фізичного гарту, ігор, веселкових розваг. Широке використання повітря, сонця, води, збагачення харчування свіжими овочами, фруктами, ягодами, активні форми відпочинку, забезпечення оптимального рухового режиму – все це буде сприяти оздоровленню дитячого організму.
А розпочалось літо із чудового свята – Дня захисту дітей. Це галасливі і веселі розваги дітвори, які пройшли у всіх дошкільних навчальних закладах міста. Проведено музично-спортивні свята, екскурсії, ігри, дискотека, а на завершення малята отримали смачні апельсини, які були придбані за кошти міського бюджету спеціально до цього свята.
Досягнення оздоровчо-виховного ефекту в літній період потребує максимального перебування дітей на повітрі, збільшення рухової активності, тривалості денного відпочинку, проведення перед обідом та після нього фізичних вправ, водних процедур. З цією метою з 1 червня 2010 року рішенням виконкому Тростянецької міської ради від 25.05.2010 № 293 «Про проведення оздоровлення вихованців та режим роботи дошкільних навчальних закладів міста Тростянець протягом літа 2010 року» ДНЗ міста переведені на санаторний режим.
Особливої уваги і турботи з боку керівництва потребує організація харчування дітей у літній період. Малята повинні щодня отримувати необхідні компоненти їжі у кількостях, що відповідають фізіологічним потребам організму. Турбуючись про це, вже зазначеним рішенням виконкому Тростянецької міської ради за рахунок економії коштів передбачено додаткове фінансування в розмірі 10 % від вартості харчування, а саме 0,80 грн. в день, завдяки чому в раціон харчування введено додатковий прийом їжі о 1000: соків, овочів та фруктів. Також рішенням виконкому від 25.05.2010 № 292 «Про встановлення вартості харчування в дошкільних навчальних закладах міста» з 01.06.2010 року встановлена вартість в розмірі 8 грн. в день, а враховуючи овочі та мед, відтепер вона складає 10,4 грн. Відповідно покращилась і якість харчування його вартість.

Літній період особливо сприятливий для початку загартування дитячого організму, тому в дошкільних закладах широко використовуються такі процедури як ходіння по «Доріжці здоров’я» та просто ходіння босоніж, обтирання вологою рукавичкою, точковий масаж, обливання рук по лікті та ніг прохолодною водою та водою, нагрітою на сонці, коригуюча гімнастика після сну, прогулянки на свіжому повітрі, повітряні та сонячні ванни тощо.
Попереду радісне літо! Нехай воно буде цікавим, захоплюючим, змістовним і для маленьких вихованців, і для їхніх батьків та працівників дошкільної галузі міста.

Спеціаліст І категорії відділу освіти
Тростянецької міської ради