Міська рада прийняла бюджет

По бюджету житимемо до вересня

— Хотів би відразу відзначити, що чимало пропозицій депутатів і громадян міста залишилися не внесеними до бюджету міста на нинішній рік, — почав з не дуже приємного повідомлення 47 сесію міської ради головуючий Ю.А.Бова. — Наприклад, не включено в бюджет завершення ремонту вул.Зарічної, газифікація Смородинського, Радомлянського клубів, капітальний ремонт Гаївського клубу, ряд інших об’єктів.
І пояснив причину: напередодні, при затвердженні районного бюджету, депутати всупереч законодавству, здоровому глузду, повністю ігноруючи інтереси громади міста, зняли прямим вилученням з галузі «культура і мистецтво» 450 тис. грн. Такого, як вчинили з нашим містом, нема ніде по Україні.
— Нині це питання оскаржується у судовому порядку, — сказав міський голова. — Ми протестуємо, бо наші установи культури на ті кошти, що їм лишили, зможуть працювати тільки до вересня. Всього на рік їм необхідно 622 тис. грн., залишили — 450 тисяч. Довелось нам 200 тисяч знімати з інших статей, щоб люди зарплату отримували і проводили культурні заходи. У нас з вами є резерви, будемо ще не раз переглядати бюджет: по завершенню першого півріччя у нас очікується перевиконання на 10-15%. Яким чином? Йде перерахування мінімальної зарплати бюджетникам, починаючи з 1 січня, отже, збільшаться й надходження до бюджету.
Щодо переліку видатків, то вони сформовані винятково за тими пропозиціями, які надало фінансове управління. Але є кілька нюансів, наприклад, по цьому бюджету не вистачає коштів на органи самоврядування: вони розраховані тільки на 16 працюючих, хоч дійсний склад міської ради – 25. На наші протести – ніякої реакції.
На утримання житлового фонду міста виділено 2 069 тис. грн., хоч потрібно, як мінімум, 4 млн. Доведеться ремонтувати тільки вкрай необхідне.
Серйозна ситуація склалась по гуртожитку, що по вул.Заводській. Тут мешканці заборгували 49 тис. грн., від чого не можуть отримувати зарплату працівники, оплачувати комунальні послуги. Звичайно, борги зменшуються, але, наприклад, не платять сироти, які ніде не працюють, багатодітні сім’ї. І виселити їх не можна.
До святкування ювілею міста ми попросили обласне фінансове управління залишати нам 100% податку від транспортних засобів. Вирішується питання по ремонту доріг вулиць Сосновий бор - Гаївська, як безгоспних. У комунальну власність міста ми можемо їх прийняти тільки після капітального ремонту облавтодором, який є власником цих доріг. Докладемо зусиль, щоб все-таки прокласти тротуар по вул.Пам’яті, завершити по вул.Татаренка, Калініна, відремонтуємо в центрі біля ресторану і народного суду, а також завершимо прокладання тротуарної доріжки в парку Чайковського.
Так коротко охарактеризував бюджет 2010 Ю.Бова.
Більш детальніше депутати зупинялися на ньому напередодні, на засіданні постійних комісій. Тому питань ні у кого з депутатів не виникло.
Про використання вільного залишку бюджетних коштів на 1 січня цього року звітувала економіст Альона Калініченко. Зокрема вона сказала, що по загальному фонду мали 151,4 тис. грн., які були направлені на захищені статті, по бюджету розвитку — 113,8 тисячі, 41,7 тисячі були направлені на ремонт доріг після зими по вул.Радомлянська, Підлісна, Миру, інших.
На порядку денному сесії було понад 70 питань, з яких півсотні — це надання дозволів на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянам міста.

А на ринках все те ж

На сесії депутати знову повернулись до ситуації, яка панує на ринках міста. Члени комісії продовжують контролювати повноту стягнення ринкового збору КП «Тростянецький ринок» з торгуючих осіб, за квітень нараховано 28 тис. грн. У бюджет надійшло 23 тисячі, з них 18,5 тис. – за квітень, а решта – аванс за травень. Знову нарахування та фактичні перерахунки коштів не сходяться. Тож, сказав Юрій Бова, наша позиція залишається принциповою: продовжувати перевірки, документувати кожен робочий день ринку і в червні, щоб потім увесь пакет необхідних документів подати до правоохоронних органів. А ще звернутися до Антимонопольного комітету, який восени минулого року зробив припис адміністрації ринку, щоб вони уклали з кожним підприємцем, який торгує, угоду, так як у міської ради виникають сумніви щодо виконання згаданого припису.

Міська рада — учасник багатьох Всеукраїнських конкурсів

За останні роки чимало зроблено в місті по благоустрою при допомозі коштів, які виграє міська рада, беручи участь у різних конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. На розгляд депутатів цього разу було представлено шість таких проектів, які подані на Всеукраїнські конкурси і будемо надіятися, що виграють, а значить у нас будуть гроші. Це проекти про створення зони для активного відпочинку у міському парку (встановлення тенісного корту, іншого спортобладнання), покращення життя через створення системи реабілітації самотніх людей (відкриття будинку престарілих), впровадження енергозберігаючих технологій у водоканалізаційному господарстві міста (встановлення АСУ на каналізаційних станціях, заміна насосів на енергозберігаючі тощо), створення сприятливих інвестиційних умов у місті (генплану міста понад 20 років, необхідно новий з різними зонами, щоб привабити інвесторів), проект «Плавати, щоб не хворіти» несе реконструкцію плавального басейна в ДНЗ «Ромашка», а проект муніципальних послуг включає значне поліпшення інформування громадян у міській раді.

Чому залишається довгобудом
90-квартирний будинок?

Після довгої судової тяганини все ж таки вдалось продати цей будинок по вул. Б.Хмельницького. Вже прийшло літо, а будівельники тут так і не з’явились. Чому? Пояснення депутатам давав директор сумської фірми «БРІВТ». Як виявилось, фірма не змогла своєчасно сплатити кошти у зв’язку з відсутністю бюджету. Їм теж клієнти заборгували близько 3 млн. грн. Директор попросив відстрочки оплати, пообіцявши до 15 липня внести кошти до міського бюджету. Депутати погодилися.