Cвяткування Днів Європи у Тростянці

Шоколадна столиця Слобожанщини заманила до себе міжнародний проект «Євроавтобус»!

21 – 22 травня 2010 у Тростянці Сумської області гостював міжнародний проект «Євроавтобус 3.
Активуючи громади. ЄС ― Україні». 13-теро молодих людей із Польщі, Німеччини, Великобританії, Грузії, Італії та Латвії приїхали на Сумщину для активізації місцевої громади і культурного обміну із місцевою молоддю.

Учасниками проекту із ЄС були проведені навчальні тренінги про основи журналістики, волонтерство та навчальні можливості за кордоном для молоді,проведено Дебати з європейських цінностей та створено газету Євроавтобусу. Для місцевих жителів 22 травня 2010р. учасниками проекту було проведено святкування Дня Європи. Були проведені толока по відновленню гроту Німф, міжнародний матч з пляжного футболу та міжкультурний open-air фільм-фестиваль – саме ці ініціативи були запропоновані представниками місцевої громади, членами дитячої дорадчої ради при міському голові. Особливою цінністю перебування Євроатобусу у Тростянці була можливість спілкування місцевої учнівської молоді з представниками різних країн Європи. Цьому сприяли неформальні заходи – дружня вечеря біля костра у дендропарку Нескучне та гостювання європейців у місцевих родинах.

Антон Шигімага, помічник головного координатора проекту зазначив наступне: «Тростянець ― місто контрастів! Я зовсім нещодавно у громадській діяльності і дивуюся, як активність громади може змінювати оточуючий світ і впливати на молодь. Сподіваюсь, активність місцевої громади буде знаходити продовження і в подальшому. Добре, що тут,в Тростянці, молоді є з кого брати приклад, тож відзначу роботу місцевої влади і координаторів».

Ініціаторами проекту «Євроавтобус» є українська молодь з Фундації Регіональних Ініціатив (м. Харків), молоді європейці з польського Форуму Молодих Дипломатів і німецького Форуму європейських рухів «Молодь створює Європу».

Проект втретє реалізується в рамках програми Фундації ім. Стефана Баторія «Партнерство громадських ініціатив: Німеччина – Польща – Україна/Білорусь»,

який організований і фінансується спільно з фундацією Роберта Боша. Українським партнером виступає фундація PAUCI (м. Київ).