Фестивалі

Билися справжні чоловіки

Говорити про лицарські поєдинки – справа невдячна. Їх потрібно бачити. Ну хіба можна передати словами азарт, напругу, крики вболівальників, що перериваються ударами зброї і тишу на території, де перебувають одночасно тисячі людей, у вирішальні моменти? А таке дійсно було! Уявіть – кілька тисяч людей на хвилину-дві ЗАТАМУВАЛИ ПОДИХ, щоб не пропустити розв’язку бою! Це дійсно потрібно бачити!

У Тростянці лицарі змагалися у номінаціях «Бій за прапор», «21 на 21», «5 на 5», «Баклер-меч» та «Щит-меч». Також у дуелях змагалися професійні бійці. І якщо масові бої були найвидовищнішими, то бої «5 на 5», мабуть, найнапруженішими. У деякі миті емоції «зашкалювали» навіть у ведучих! У фінальних боях межа між перемогою і поразкою команд булла настільки тонка, що маршалам (читайте – суддям) інколи доводилося досить довго радитися і навіть переглядати відеозаписи бою, щоб вирішити конфліктні моменти.

Ті, хто бачив амуніцію лицарів зблизька – спостерігав за боєм з особливими почуттями: важкенні мечі та сокири говорили самі за себе – тут все по-справжньому.

Не обійшлося і без травм – один з бійців попрямував у супроводі лікарів за медичною допомогою просто з ристалища.

- Мій суперник – міцний хлопець - Грабовський. В січні ми з ним зустрічалися в Путивлі і зараз знову б’ємося разом. Він дуже хороший боєць! В бою головне – дух. Бо навіть якщо ти не вмієш добре битися чи маєш погані обладунки, але впевнений у своїй перемозі, то вона буде за тобою, - каже лицар Гест.

- Бій був чудовий! Я сильно втомився. Я, як і мій суперник, новачок в цьому бою. У нас обох повільні удари. Якби я зійшовся з досвідченим бійцем, рахунок був би іншим. А перемогу приносить характер. Повинен бути бійцівський характер. Якщо боєць буде неправильно налаштований, він не зможе наносити удари і поводитиметься пасивно, - ділиться Дмитро Васильєв з Сум.

Один з членів команди-переможниці номінації «21 на 21» зізнається:

- Ця номінація не даремно вважається королевською. Мало бути фізично сильнішим за суперника, потрібно бути сильнішим емоційно і мати хорошу вдачу. Бійці викладаються на повну, роблять все, щоб команда перемогла, - каже лицар Ігор з Одеси.

Не менш запеклим був і турнір лучників. Визначали кращих і в командному, і в індивідуальних заліках. Один з членів команди переможниці – чоловік з Дніпропетровська, котрий власноруч виготовляє спортивні луки! А таких людей – вдумайтеся – лише кілька у країні!