Фестивалі

Крам на будь-який смак і зброя в руках

Кожного, хто приїхав на фестиваль «Стара фортеця. Подорож крізь століття», зустрічала величезний ярмарок. Чого тут тільки не було! І національний одяг, і посуд, і смачні ласощі та прикраси!

Відпочити і морально, і фізично, можна було за склянкою справжнісінької медовухи або в одному з вуличних кафе. Особливою в цьому плані була стилізована корчма, що діяла в самому Круглому дворі.

Біля самого Круглого двору – виставка ретро-техніки: мотоцикли та авто, що вже стали історією, проте, викликали шквал емоцій у старшого покоління – людей, які у роки своєї молодості частенько сідлали саме на таких дво та чотириколісних коней.

У центрі Вічевої площі – ще одна виставка – облогової техніки. Дітей особливо зацікавили так звані «колодки», в які заковували за якусь провину.

- Перед нами – метальна машина, так звана катапульта, далі – макет стріломета. В мене в руках – прообраз рушниці кінця 13 - початку 14 століття, так званий пищаль, кулеврина або ручниця. Це зброя підпалювального типу, - каже Володимир, представник харківського клубу історичної реконструкції «Ріхтер».

У самій фортеці бажаючі мали змогу постріляти з лука, арбалета, пометати ножі. Цікава розвага – бій на дошці мішками:

- У середньовіччі таким чином билися між двома кораблями мішками, набитими піском. Ми ж робимо це більш гуманніше, - ділиться один з ре конструкторів, котрий паралельно час від часу стає «живою мішенню» під час ще одного майстер-класу - стрільби з арбалета.

Справжній гончар на наших очах виліпив макітру і поділився секретами майстерності.

Особливої уваги заслуговували литі вироби з металу, котрі теж продавали у фортеці. Їх виробили вручну.

На очах у гостей фестивалю майстер різьби по шкірі віртуозно виготовляв гаманці, пояси та інші надзвичайно красиві речі.

- Я представляю різьблені вироби з шкіри. Вчуся цьому мистецтву вже 18 років, і ще не все знаю. Тут головне – бажання. Шкіру для виробів обираю якнайжорсткішу, - розповідає майстер Ігор з Сум.

- Ми цього річ на фестиваль привезли лиття, вироби з бісеру, шкіри та валяні шапочки-тірольки. Більшість речей – копії із раніше знайдених, тобто, справжніх, - каже Крістіна з Сум.

Уже традиційно на фестивалі можна було сфотографуватися з колоритними його учасниками, або й самому побувати в ролі лицаря і одягти обладунки.

- Ми приїхали до вас з Харкова, привезли костюми. Тут є і аналогові речі, і фантастичні. У Тростянці ми вже вчетверте. Тут є шанс зустріти знайомих з різних міст, - розповідає Євген, котрий привіз на «Стару фортецю» не просто середньовічний одяг, а можливість для кожного глядача побувати у іншому часі.

Одним слововм відвідати все, що пропонувалося на фестивалі, взяти до рук кожен вид зброї, роздивитися незвичайні сувеніри за два дні було просто неможливо!