Благоустрій

Відпочивати – на водойму «Красне»

Де найкраще відпочивати влітку? Звісно, біля води: тут і не так спекотно, і при бажанні можна скупатися. Тростянчани традиційно за «водним задоволенням» їдуть до Климентового чи Нескучного. Проте, місто має й інші, нічим не гірші, природні перлини, про які багато років ніхто не згадував. І лише нещодавно за ініціативи міської ради та політичних сил «Рідне місто» і «Сила людей» розпочалося облаштування ще однієї окраси міста – водойми Красне. Сьогодні там вже є футбольний майданчик, кілька столів з лавками, пляж для купання, ємності для сміття. Чим не місце для відпочинку? Все це зроблено руками небайдужих тростянчан, які не шкодують власного часу на благу справу.

Але хорошого багато не буває, тому минулої суботи на Красному з’явився ще один стіл для відпочинку та стало набагато чистіше. Все це – результат толоки за участі працівників міськради, депутатів міської ради від «Рідного міста» та громадських активістів від політичного об’єднання «Сила людей».

- Як депутат завжди долучаюся до толок, організованих міською радою, - каже Олексій Котко. - Тростянчани повинні не лише працювати, а й відпочивати. В місті є мальовничі куточки природи, серед них – озеро Красне, куди люди приходять відпочивати зі своїми родинами. Тому сьогодні, незважаючи на дощову погоду, встановлюємо ще один стіл з лавками для відпочинку. Цим самим ми хочемо привернути увагу до відпочинку саме біля цієї водойми.

- Мешканці міста просили депутатів звернути увагу на це озеро. У тому році за власні кошти запустили сюди більш, ніж півтонни, риби. Цього року своїми силами організовуємо вже другу толоку. Нещодавно ми прибирали тут сміття, розширили місця для купання, підсипали їх піском, встановили столи та лавки. Сьогодні продовжуємо прибирання на березі, встановлюємо ще один стіл з лавками для відпочинку. Влітку тут буде добре купатися, а восени просто відпочити з друзями, відзначити якесь свято, - каже Вадім Бондаренко, депутат, начальник Тростянецького ЖЕУ.

- На жаль, останні кілька десятків років озеру Красне приділялося не так вже й багато уваги. Мабуть, відбувалося це тому, що на слуху були інші місця відпочинку в Тростянці – урочище Нескучне, Зарічне тощо, - припускає депутат міськради від партії «Рідне місто» Володимир Злепко. – Проте, наприклад, у Климентовому зараз великий наплив туристів, відпочивати ніде, та й дорого. Тому Красне має шанс відновити свою колишню славу. Адже колись береги озера були переповнені людьми! Я сам у дитинстві сюди приходив.

Прибирати вчасно – це чудовий варіант підтримання чистоти на водоймі, але не ідеальний. Значно краще було б, якби ті, хто відпочиває, самі дбали про те, щоб залишити після себе чисту місцину. І зрушення в цьому напрямку таки є! Постійні учасники толок в Тростянці впевнені – виховати екологічно-свідоме покоління можна лише завдяки праці та власному прикладу.

Головний важіль виховання екологічно-свідомого покоління – в руках педагогів ДНЗ міста. Саме вони здійснюють найцінніший вклад у формування особистості маленьких тростянчан

- Виховання розпочинати потрібно з дитячого садочка. Але ми виховуємо не лише дітей, а й батьків. Привчаємо не смітити. Крім того, працюємо за книгою «Чепурик». Це дуже цікаво для дітей! Тепер малеча завжди викидає сміття у відведене місце, - розповідає Інна Гриненко, завідуюча ДНЗ «Ромашка».

«Господар» толоки – міський голова – щиро вдячний всім, хто долучається до благоустрою міста:

- Ідея толоки належить працівникам міськради та політичним партіям «Рідне місто» та «Сила людей», - каже Юрій Бова. - Наше завдання – зробити озеро Красне місцем відпочинку тростянчан, витративши на це мінімум бюджетних коштів. Намагаємося майже щосуботи збиратися разом і робити щось корисне для міста. Сьогодні ми встановили ще один чотирьохметровий стіл для відпочинку і прибрали майже весь берег озера. Сподіваюся, вже завтра тростянчанам буде приємно тут відпочити. Просимо їх підтримувати цю чистоту. А політичні партії «Рідне місто» та «Сила людей», впевнений, будуть і надалі робити все, щоб Тростянець ставав кращим.