Дні Чайковського у Тростянці

Дні Чайковського у Тростянці

Минулого тижня тростянчани і гості нашого міста мали можливість стати учасниками дивовижного свята та поринути у світ мистецтва, адже 14-15 травня 2010 року відбулися Дні Чайковського у Тростянці, які зібрали чимало шанувальників класичної музики.

Так, 14 травня у Тростянці біля чарівного будинку Голіцина, під відкритим небом був проведений 2-й обласний відкритий фестиваль класичної музики імені П.І.Чайковського, учасниками якого стали біля 10 музичних колективів та виконавців Сумщини. Фестиваль розпочався офіційним відкриттям біля пам’ятнику П.І.Чайковському у міському парку – виступами заступника голови Сумської обласної адміністрації Василя Деркача, голови Тростянецької районної державної адміністрації Олексія Новохатського та словами привітань міського голови м.Тростянець, Юрія Бови, а також покладанням квітів до пам’ятнику всесвітньо відомого композитора.
В цей вечір особливе місце, безперечно, займали твори П.І.Чайковського - «Сентиментальний вальс» у виконанні камерного оркестру старовинної та сучасної музики Сумської обласної філармонії «Ренесанс», романс «Средь шумного бала» у виконанні соліста філармонії Федора Руденка, сюїта з балету «Лебедине озеро» та вальс з балету «Спляча красуня» у виконанні симфонічного оркестру Вищого училища мистецтв і культури ім. Д.Бортнянського під керівництвом заслуженого працівника культури України Володимира Серебрякова.

Але не менш вражаючими виступами були «Мелодія» А. Дворжака у виконанні ансамблю скрипалів Вищого училища мистецтв і культури ім. Д.Бортнянського та «Угорський танок» Й. Брамса у виконанні народного аматорського інструментального ансамблю «ЛЕДІ ІМПУЛЬС» Кролевецького районного будинку культури під керівництвом Олени Завгородньої.
Особливого присмаку цьому культурно-мистецькому заходу додавала та невимушена атмосфера, що панувала навколо будинку Голіцина – глядацька зала просто неба, розташована на галявині навпроти панського маєтку, музиканти, які грали на сходах старовинної будівлі, і неповторна природа, яка, нібито охороняла свято музики від непогоди.

15 травня запам’ятається мешканцям міста не менш яскравою подією – сольним концертом піаніста Олега Полянського у Будинку Голіцина. Відомий піаніст, доцент Кельнського Музичного Інституту, який живе понад 15 років у Німеччині та грає на великих світових сценах як соліст з відомими у всьому світі оркестрами. За час його професіональної кар’єри були і унікальні виступи - у 2003 році в рамках європейського Фестивалю класичної музики в Рурі Полянський виступив з сольним концертом, що був потім занесений до Книги Рекордів Гінеса – у вугільній шахті на глибині 1012 метрів.
Тому, тростянчанам випала унікальна можливість почути гру цього талановитого піаніста саме тут, в Тростянці. Олег, у першій частині свого виступу, виконав твори П.І.Чайковського – п’єси з циклу «Пори року», «Думка», «Grand Sonata». Завершив свій виступ піаніст трьома частинами Сонати №7 op.38 Сергія Прокоф’єва – надзвичайно складним для виконання твором. Але не дарма, Юрій Бова, міський голова м. Тростянець, сказав у своєму виступі по завершенню концерту, що саме цей виконавець продемонстрував, на що здатен новий музичний інструмент – білий німецький рояль, який з’явився у буднику Голіцина не так давно. А бурхливі оплески слухачів та крики «Браво!» із залу підтвердили цей факт, змушуючи зіграти піаніста «на біс».