Служба у справах дітей інформує

Патронат над дитиною: у чому суть цієї послуги та які переваги її запровадження у громаді

У нашій державі триває реформування системи інтернатних закладів та пошук альтернативних форм влаштування дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Однією з перспективних форм є патронат над дітьми.

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного та одночасне надання спеціалістами інтенсивних підтримуючих послуг її батькам для вирішення проблем, які призвели до розлучення з дитиною.

Патронатним вихователем може стати громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для догляду, виховання та соціальної реабілітації дитини у своєму помешканні.

У сім’ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися у одній сім’ї.

Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати 3 місяці. Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини у сім’ю патронатного вихователя.

Чи потрібно проходити навчання кандидатам у патронатні вихователі? За яких умов можливе влаштування дитини під патронат? На ці та інші питання відповідає Міністерство соціальної політики України у брошурі, з якою ви можете ознайомитися за посиланням: https://khoda.gov.ua/image/catalog/files/_2_%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%81%D1%82%D0%B8.pdf?fbclid=IwAR0q3QprRH7YXavJByHtH46ZEgqZWj-g-dRDxKFQfPXjpo65rNvc-CZdI1M

Довідково. У Сумській області наразі здійснюється влаштування дітей до 7 створених сімей патронатних вихователів. З 2018 року ( з початку створення таких родин) до 1 квітня 2021 року послугу з патронатного виховання отримала 51 дитина.