З офіційних джерел

Пасічники Сумщини отримали 12,7 мільйонів гривень державної фінансової підтримки

Бджільництво є невід’ємною частиною агропромислового комплексу Сумщини. Ця галузь забезпечує виробництво меду, воску, квіткового пилку, прополісу, маточного молочка, бджолиної отрути для потреб населення, харчових, медичних, парфумерно-косметичних та інших потреб.

На початку минулого року в усіх категоріях господарств області нараховувалось 122,9 тисяч бджолиних сімей, з яких 121,3 тисячі (99%), утримувалося в господарствах населення. Ними щорічно виробляється близько 4 тисяч тонн меду та до 50 тисяч тонн воску. При цьому мають ветеринарно-санітарні паспорти 2,7 тисяч пасік, а зареєстровані власні виробничі потужності – майже 1,4 тисячі пасічників.

На виконання урядової постанови від 7 лютого 2018 року № 107 наприкінці минулого року 1245 фізичних осіб та 2 господарюючі суб’єкти Сумщини отримали спеціальну бюджетну дотацію за наявні 63,5 тисяч бджолосімей на загальну суму 12,7 мільйонів гривень. Кошти стали додатковими доходами сільських родин та підприємств, що займаються бджолярством й сприятимуть подальшому розвитку галузі.

Державна фінансова підтримка надаватиметься пасічникам й у 2021 році. Більше про умови участі у програмах державної фінансової підтримки галузі бджолярства можна дізнатися на тематичних online-конференціях, що готуються до проведення Департаментом агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, спільно з Сумською міжрайонною спілкою пасічників, Асоціацією фермерів та приватних землевласників Сумської області у лютому та березні цього року.

(за матеріалами Департаменту агропромислового розвитку Сумської області http://www.apk.sm.gov.ua/index.php/uk/)