Робоча група

Перші ревізії і перший шок: сільські голови чинять супротив призначеним старостам?

Заступники міського голови Юрій Заяц та Світлана Міняйло з робочим візитом вчора відвідали села Криничне, Печини, Семереньки та Дернове, де вони офіційно представили новопризначених старост тим працівникам сільських рад, які поки що залишаються працювати на своїх посадах. Серед ключових завдань чиновників було перевірити наявність цілої низки документів, інвентарю, ключів від приміщень, сейфів, автотранспорту – словом усього, що колишні очільники сільрад повинні у повному обсязі негайно передати призначеним старостам.

Наголошуємо, що по чотирьом селам, де вчора побували Ю. М. Заяц та С. М. Міняйло, склалася доволі неоднозначна ситуація. Тобто, якщо в одних сільрадах їх колишні очільники та секретарі з розумінням віднеслися до поставленого завдання та вимог законодавства, то в інших були й такі, що чинили відвертий супротив. Можливо, вони просто не розуміли, чи не бажали зрозуміти усієї серйозності ситуації й персональної відповідальності за свої протиправні дії.

Так, наприклад, у Печинській сільраді дуже некоректно себе повела як колишня голова Любов Зоріна, так і екс-секретар ради Тетяна Євсюкова.
Вражало те, колишня очільниця сільської ради Любов Миколаївна Зоріна категорично відмовилася передавати призначеному старості Миколі Дмитровичу Мар’єнкову будь-які документи, ключі від кабінетів, сейфів, фінансові журнали тощо. Можливо, чинила так саме тому, що було їй що приховувати? З усього було помітно, що зачитаний їй заступником міського голови Юрієм Зайцем офіційний документ – рішення сесії міської ради, щодо призначення старости в Печинській сільраді, для неї аргументом взагалі не був!

- Покажіть мені де написано, що я маю щось йому (старості) передавати? Буду консультуватися з нотаріусами! – ось такою емоційною була відповідь колишньої сільської очільниці Печин, яка хутко кудись вибігла з приміщення сільради, і більше не повернулася до представників міста. Здається, це не просто неповага до керівництва Тростянецької громади, це вже якесь беззаконня.

Але і це ще не все. Колишня секретар Печинської сільської ради Тетяна Євсюкова вдалася ще до більш одіозних вчинків. Напевне, щоби приховати якісь протизаконні оборудки, вона додумалася викинути прямо у смітник ключ доступу до державних реєстрів. Інакше як ще можна пояснити цей факт? Також вона намагалася винести з приміщення сільради документацію, яку ще раніше необхідно було передати в архів.

Після грамотних роз’яснень та аргументованого діалогу, заступникам міського голови Юрію Зайцю та Світлані Міняйло, начебто, вдалося знайти порозуміння з колишнім секретарем сільради Тетяною Євсюковою. Вона погодилася піти на співпрацю й зробити процедуру передачі документів та майна, як слід.

Навіть одіозний колишній сільський голова Криничного Микола Назаров повів себе не так, як його печинські колеги. Так, приміщення тамтешньої сільради доволі занедбане, неозброєним оком було помітно, що господаря там наче й ніколи й не було, але коли зайшла розмова про передачу документів, майна – що М. Назаров, що колишня секретар ради, здається, відразу вирішили підтримати конструктивну розмову. Але за такою от улесливістю явно приховувалося щось не те.

Екс-очільник сільради та секретар запевнили, що все, що від них вимагалося, вони вже передали до архіву. Однак жодного документального підтвердження цьому вони надати так і не змогли. Тепер відповідним службам міської ради доведеться проводити перевірку по даному питанню. Та і взагалі, по Криничному є чимало суперечливих моментів, з якими доведеться розбиратися старості Кривошей Людмилі Олександрівні.

Чому залишили старостою сіл Семереньки та Поляне Світлану Дмитрівну Башкатову, яка працювала тут сільським головою? Якщо зайти до приміщення самої сільради – все цілком стає очевидно: всюди чистота, порядок, зроблений ремонт, з документами, майном, поданою звітністю – повний порядок. Але головне, що люди на селі задоволені своєю лідеркою. Тим, як вона працювала усі ці роки для своєї громади. А ще на вільних залишках в Семереньківській сільраді лишилося понад 50 тисяч гривень, які будуть витрачені на благоустрій.

Дернова. Приміщення сільради стареньке й занедбане, а от що стосується передачі документації, майна, ключів доступу до приміщень та електронних документів новопризначеній старості Голоперовій Олені Василівні – то тут жодних проблем не було. Колишня сільська очільниця Тетяна Конєва до цього підготувалася завчасно, вона з розумінням поставилася до вимог законодавства. Оглянувши адміністративне приміщення, заступники міського голови з’ясували, що роботи по Дерновій, як кажуть, непочатий край. Треба вирішувати питання із розміщенням фельдшерського пункту, відроджувати клуб та бібліотеку тощо.

ДОВІДКОВО. Надаємо список призначених старост по селах, які увійшли до складу Тростянецької громади:

Башкатова Світлана Дмитрівна, села Семереньки й Поляне.

Вискребенцева Антоніна Михайлівна, села Солдатське, Крамчанка, Ницаха, Новоукраїнка. Обирається шостий раз поспіль.
Голоперова Олена Василівна – село Дернове.
Клименко Віталій Борисович Люджа й Верхолюджа
Кривошей Людмила Олександрівна – села Криничне, Лісне, Машкове.
Мар’єнков Микола Дмитрович, село Печини, Савелове.
Мусієнко Олена Юріївна – села Мартинівка, Артеморястівка
Куц Юлія Олександрівна – Станова, Тучне, Оводівка.
Курило Микола Іванович – села Буймер, Скрягівка.
Сорока Дмитро Миколайович – села Мащанка, Зарічне, Лучка
Студінський Микола Вікторович – села Кам’янка, Кам’янецьке.
Оношко Олександр Миколайович – села Білка, Вишневе, Микитівка, Олексине, Грузьке

Міський голова Юрій Бова наголосив, що першочергове завдання старост на даний час – провести повний аудит. Важливо зрозуміти, яку територію приймає до себе Тростянецька громада, якими майновими та немайновими цінностями та історичними надбаннями володіє той чи інший сільський населений пункт. Видатні особистості, будівлі, заклади, історія, культура, традиції – чим взагалі живе те чи інше село?