Співпраця з інвесторами

Інвестори з Німеччини розпочали будівництво сонячної електростанції у Тростянці

Будівництво відбувається на земельній ділянці загальною площею понад 9 га, де буде встановлено сонячну електростанцію потужністю 5,7 МВТ. Сонячні панелі та інше виробниче обладнання вже доставили на місце розташування майбутньої станції 32 вантажні фури.

Німецька компанія ТОВ «Грін Глобал Енерджі» за активного сприяння Тростянецької міської ради одержала всі дозвільні документи на початок будівельних робіт. Отримано також дозвіл від «Сумиобленерго» щодо передачі отриманої енергії на підстанцію, розташовану по вул. Гурського.

14 жовтня до Тростянця прибули інвестор з Німеччини – Олаф Кнаппе та досвідчені фахівці з будівництва сонячних електростанцій. Вони провели робочу зустріч з Юрієм Бовою, міський головою Тростянецької ОТГ, Володимиром Злепком, заступником міського голови, Андрієм Савочкою, директором ТОВ «глобал Грін Енерджі Солар I».

Учасники ділової зустрічі обговорили хід будівельних робіт з тим, щоб здійснити їх максимально швидко. Наразі на земельній ділянці здійснено розрівнювання грунту, далі – монтування сонячних панелей. «Роботи виконуватимуть до 150 осіб, більшість – місцеві жителі. Важливо, що компанії потрібен не тільки людський ресурс, а й виробничі потужності. Тож зиск від будівництва матимуть ще й місцеві підприємства та підприємці», - зауважив Андрій Савочка.

Олаф Кнаппе, німецький інвестор, повідомив, що Тростянецька станція буде однією з найкращих іноваційних в Україні, оскільки використовуються високоякісні німецькі панелі та інше сучасне обладнання. Також будуть можливості балансувати частоту струму для Сумиобленерго в мережі міста завдяки накопичувачам енергії, і в цьому неодмінний «плюс» для жителів міста.

Поділився Олаф Кнаппе й подальшими планами в Тростянці, зазначивши що наступний проєкт по будівництву станції на відновлюваних джерелах енергії буде реалізовано на земельній ділянці площею 14 га, яка розташована через дорогу від сонячної електростанції, що будується.

Слід нагадати, що ТОВ «Грін Глобал Енерджі» зареєстроване у Тростянці й орендує три земельні ділянки з 2017 року. За період з 11 квітня 2017 року по 1 жовтня 2020 року німецькі інвестори сплатили орендної плати до бюджету Тростянецької громади в сумі 658,6 тис. грн.