Роз'яснювальна робота

З метою роз’яснення вимог трудового законодавства інспектор праці Тростянецької міської ради Ольга Чухно проводить зустрічі з керівниками підприємств, установ, організацій та фізичними особами-підприємцями.
Окрема увагу в ході зустрічей вона приділяє питанню легалізації заробітної плати і трудових відносин.

Інспектор праці знайомила суб’єктів господарювання з новаціями у трудовому законодавстві, розповідала про соціальні гарантії легального працевлаштування, про визначену законодавством відповідальність для роботодавців та розміри штрафних санкцій у разі виявлення незадекларованої праці. Адже протидія нелегальній зарплаті, дотримання законодавства про оплату праці — проблема, якій приділяється особлива увага. Лише за умови легального працевлаштування працівники отримують соціальні гарантії, а бюджет громади - надходження з податку на доходи фізичних осіб.

Важливим моментом спілкування були роз'яснення інспектора щодо неприпустимості застосування праці осіб, які не досягли 18-річного віку, на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, залучення неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми. Окремо обговорювався порядок компенсації працівникам за роботу у вихідні дні.

За словами Ольги Чухно, під час таких заходів роботодавці мають можливість отримати актуальну та важливу інформацію, яка сприяє вдосконаленню реалізації потреб, прав і можливостей у світі праці.