Хай завжди дзвенять пісні, хай щастя буде в кожній хаті
Хай завжди дзвенять пісні,
хай щастя буде в кожній хаті

Багато в районі сіл і хуторів, кожне по своєму красиве і самобутнє. Але Смородине для її жителів — село особливе.
Розташоване на берегах річки Люджа в обрамленні густих лісів, воно ніби захистило себе від міської суєти, хоч насправді є мікрорайоном міста. Влітку тут знайдете куточок для спокою душі, де почуваєшся, як у Карпатах, а взимку— тут кращі в районі лижні траси, які в минулі часи збирали сотні спортсменів. Смородинці завжди відзначалися працьовитістю, гостинністю, душевністю і згуртованістю. Ці людські цінності не раз допомагали їм у тяжкі часи.
Корені села сягають у кінець ХУІІ століття, у 1720 році Петро І подарував Тростянець разом із Смородине своєму духівнику протоієрею Тимофію Надаржинському.

Хай завжди дзвенять пісні, хай щастя буде в кожній хаті на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua ТростянецСмородяни навдивовиж талановиті, підприємливі і майстровиті хазяї. На ярмарках у Тростянці торгували дьогтем, смолою, бондарними виробами і з дерева також. А коли у 1878 році поблизу проклали залізницю, то станцію назвали іменем села «Смородине», більшість вільних селян стали робітниками станційними і цукрозаводу. Ця традиція залишилася серед них і понині— працюють в місті, багато хто з молодих і живе там, але корені їх родоводу назавжди залишилися тут, серед луків, пагорбів і лісів, де жили їх діди-прадіди.
На свято села зійшлися і старі, і малі, і смородяни з’їхались з різних міст України, як кажуть, яблуку ніде було упасти. З вітальним словом звернувся міський голова Юрій Бова. Він розповів про те, що за складних нинішніх часів зроблено для людей в соціальній сфері села.
— Я хотів би, щоб Ви так дружно, як сьогодні, відгукувалися на допомогу кожній людині, яка її потребує, щоб ми разом розбудовували наш мікрорайон, — сказав він. Побажав всім здоров’я, життєвого оптимізму, незгасного вогнику надії.
Юрій Анатолійович подякував всім, хто допомагає розвивати і підтримувати со­ціальну сферу в селі, народні традиції, вручив грамоти, квіти і солодкі подарунки активістам громадського життя, ветеранам війни і праці, старожилам і колишнім працівникам сфери обслуговування населення, чорнобильцям-ліквідаторам і спортсменам. Подяки були молодому підприємцю Віталію Тарану, який почав тут вирощувати полуницю, підприємцям Олександру Линнику та Миколі Мірошниченку за постійну допомогу культурним і освітнім закладам села, багатьом сім’ям. Від імені Миколи Мірошниченка, який перебував у відрядженні, передано клубу подарунок — музичну апаратуру, яку так чекала молодь.

Хай завжди дзвенять пісні, хай щастя буде в кожній хаті на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец З привітальним словом до земляків звернувся Михайло Павлович Василенко, який тривалий час працював в системі освіти району а тепер — в сусідній Харківській області. Подякував за народну педагогіку старожилів, які ревно бережуть старі сільські традиції і передають їх молоді, міському голові, стараннями якого за два роки багато зроблено для села— телефонізовано, газифіковано, ведеться капітальний ремонт клубу, забезпечено життєдіяльність ФАПу, закладів торгівлі, відчувають турботу престарілі і малозабезпечені громадяни і сім’ї. Побажав, щоб турбота про людину завжди стояла на першому плані і щоб отак всім миром збиралися завжди для вирішення справ громади.
Для ветеранів співали ветерани — чоловічий квартет міського палацу культури.
Урочиста частина продовжувалася. Ведуча Валентина Лосенкова з особливою теплотою говорила про сільських ветеранів Вітчизняної війни. За кілька днів Смородине, як і Тростянець святкуватиме день визволення від фашистських загарбників. Тому так зворушливо сприйняли ветерани війни і старожили села, які пам’ятають те лихоліття, виступ хору «Ветеран» міського палацу культури. Пісні «Батькове серце», «Ненаписані листи», «Земля важка» повернули їх у спогади про ті роки, викликали непрохану сльозу. А потім у виконанні солістів хору звучали пісні для матерів села, вчителів-пенсіонерів і всіх, хто носить ім’я Іллі, бо свято проходило в день святого пророка Іллі. Урочисту частину його ведуча закінчила словами: « Хай завжди тут дзвенять пісні, хай щастя буде в кожній хаті!».
Далі почався концерт, в якому взяли участь самодіяльні митці з Тростянця і Смородиного. Співали артисти, їм підспівували всі присутні, а під цей всенародний спів розпочалися танці. Ну, а яке свято без смачного столу, за яке всілося все село. На щедрих столах парувала каша від сільського підприємця Віталія Тарана, пропахлі димком шашлики, рум’яні пироги, соковиті кавуни та ще багато всякої смакоти. Співи та музику було чути у всіх кутках села. Вони ще довго лунали під високими зорями на молодіжній дискотеці. Такого свята в селі ще не було, - казали смородяни, розходячись по домівках.