Сесія

Сільські ради Тростянецького району, які не приєдналися до об'єднаних громад, а саме – Семеренківська, Дернівська, Мартинівська, Ницахська, Буймерська, Станівська на своїх сесіях ухвалили рішення про співробітництво з Тростянецькою міською ОТГ з питання утримання сільських закладів первинної медичної допомоги – амбулаторій, ФАПів, ФП комунальним некомерційним підприємством «Тростянецький центр первинної медико-санітарної допомоги».

На сесії міської ради депутати своїм рішенням надали згоду на співробітництво з вищевказаними громадами з відповідного питання.

- Медична реформа, яка зараз впроваджується в нашій державі, стосується й сільської медицини. З 1 січня 2018 року припиняється державне фінансування закладів первинної медичної допомоги на селі. Бюджетне фінансування отримуватимуть лише сімейні лікарі. А як же виживати амбулаторіям, фельдшерським пунктам?, - коментував ситуацію міський голова Юрій Бова. – Тростянецька міська рада через центр первинної медико-санітарної допомоги пропонує співпрацю всім сільським медичним закладам району. А вибір робити сільським радам, де саме отримувати медичні послуги.».

Депутати проголосували за створення робочих груп (в кожній по два представника від міської ради та сільрад, що прийняли рішення про співробітництво з Тростянецькою міською ОТГ), аби визначитися з персоналом та видатками на заклади первинної медицини на селі.

Асоціація міст України