Корисно знати

Практика громадського бюджетування реалізується в нашому місті з 2014 року. Сутність її в полягає в тому, що до розподілу коштів міської казни (затвердженого обсягу власних та закріплених доходів загального фонду міського бюджету на поточний бюджетний період), передбачених на благоустрій міста, долучаються мешканці громади. Загальний обсяг громадського бюджету в Тростянці визначається окремо на кожен бюджетний рік, але не може складати суму меншу, ніж 850,0 тисяч гривень.

Практика свідчить: громадський бюджет допомагає мешканцям громади усвідомити, що від їхніх особистих рішень залежить, яким буде наше місто, чи комфортно і красиво буде біля їхнього під’їзду, в їхньому дворі, на їхній вулиці. Громадський бюджет дає можливість звичайним людям долучитися до розподілу бюджетних коштів у частині благоустрою.

Для якомога ефективнішого використання коштів, які виділяються на впровадження громадських ініціатив, Тростянець розподілений на 7 квартальних комітетів, а саме: «Вознесенський», «Центральний», «Цукрозаводський», «Шевченківський», «Деповський», «Першотравневий», «Смородине».

Загальний обсяг громадського бюджету розподіляється між кварталами з урахуванням кількості населення та наявності і стану комунальної інфраструктури із застосуванням відповідних коефіцієнтів.

Наприкінці поточного року, коли йде формування бюджету на наступний рік, проходять збори у квартальних комітетах, де складається і затверджується шляхом голосування план робіт по благоустрою території на поточний рік. У випадку, коли протягом року ті чи інші роботи не вдалося виконати, вони зараховуються до видатків громадського бюджету на наступний рік поза конкурсом.

Звертаємо особливу увагу мешканців громади Тростянця на те, що пропозиції по виконанню робіт з благоустрою за рахунок громадського бюджетування на наступний бюджетний рік приймаються у визначений період: з першого березня поточного року до проведення голосування під час зборів у квартальних комітетах по розподілу громадського бюджету на наступний рік. Їх може подати будь-який громадянин України, який зареєстрований та проживає на території Тростянця, через будинкові або квартальні комітети.

Також можуть подавати пропозиції по виконанню робіт з благоустрою за кошти громадського бюджету депутати міської та районної рад, громадські організації. Пропозиції слід подавати до приймальні Тростянецької міської ради на паперових та електронних носіях.

Асоціація міст України