Навігація


ВАЖЛИВО
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Збережемо
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
НАРИСИ ІСТОРІЇ
Нариси історії міста Тростянець на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Вечір класичної музики
 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Заворожуючий голос весняної скрипки

На початку тижня шанувальники камерної музики області мали нагоду познайомилися із ще одною японською скрипачкою Майю Кишимою - однією з наймолодших учениць російсько-німецького педагога Захара Брона та інструментом, на якому вона грає, роботи італійського майстра ХІХ століття Джузеппе Рокка.

Слід зазначити, що дружні стосунки Тростянця із піаністом, доцентом Кельнського Музичного Інституту Олегом Полянським дарують тростянецьким глядачам нові знайомства із молодими та талановитими виконавцями світового рівня.

У листопаді шанувальники класичної музики насолоджувались грою лауреата міжнародних конкурсів скрипаля Еріка Шумана із Німеччини, у січні – переможниці XIII Міжнародного конкурсу ім. П.І. Чайковського – Маюко Каміо із Японії (обидва музиканта виконували безсмертні твори на скрипках А. Страдиварі). І ось зараз – нова зустріч і нова зірка – Майю Кишима.

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua ТростянецТрадиційним залишилося лише те, що акомпонував Майю неперевшений Олег Полянський, а також місце проведення концерту – головний будинок Л. Кеніга (палац Голіцина), який ледве поміщав чисельних глядачів.

Ще п’ять років тому ніхто б із тростянчан і уявити собі не міг, щоб у приміщенні, колись пристосованому під дитячий садок, забутому та занедбаному, хоча і величному, панувала атмосфера мистецького центру, відбувалися концерти такого масштабу. Тоді і Круглому двору і палацу скептики пророкували поступове руйнування і забуття. Проте тростянчани пам’ятають, як відбувалося відродження цих пам’яток за ініціативи міської ради та міського голови за потужної та неоціненної підтримки громади: підприємств та організацій, депутатів, громадських лідерів, голів вуличних комітетів, просто небайдужих тростянчан, які жертвували кошти, брали участь у численних толоках, просто підтримували добрим словом. Вже згодом, коли приміщення набули своїх колишніх величних обрисів, а зали наповнились картинами, звуками класичної музики, стало зрозуміло, що громада здатна якщо не на все, то на багато, головне, аби було бажання та злагода у діях.

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua ТростянецПроте повернімося до концерту. У програмі прозвучали сонати І.С. Баха та С. Прокоф'єва, «Вальс-скерцо» П.І. Чайковського, «Елегічна поема» Е. Ізаї, «Каприс» Н. Паганіні та «Циганка» М. Равеля. До Тростянця з цією програмою встигли ознайомитися шанувальники музики у Чернігові, а вже опісля Тростянця – у Харкові.

З перших секунд стало зрозуміло, що манера Майю дещо відмінна від тієї, яку ми чули на минулому концерті за участі скрипачки Маюкі Каміо. Стиль виконання Майю Кишими дещо жорсткіший та стрімкіший, в той же час лунали і ніжні нотки, притаманні мелодійному інструменту.

Взагалі, важко не погодитися, що музика дарована людині величною природою і в більшості своїй звуково імітує її явища. Тому миттєвостями й здавалося, що з під пальців маестро Олега Полянського виринають звуки, схожі з весняною капеллю, а з-під струн Майю Кишими - непостійного весняного вітерця: то легенького і зігріваючого, то стрімого, з прохолодою. Часом капель затихала і вітерець повністю брав звучання на себе - це Майю виконує на скрипці номери соло. І ось знову звучить рояль... Увесь цей діалог інструментів-імітаторів - за повної, притаманної природі, тиші, зовсім зникає відчуття оточення: мов би й не знаходишся у переповненій людьми залі, а слухаєш подих природи на весняній лісовій галявині, де тільки-но вступає у свої володіння юна весна. І тільки гучні оплески на адресу музикантів знову й знову повертають до реальності буття...

Ось таким ефектом володіють справжні професіонали: музика у їх виконанні перетворюється у щось більше, глибше, переповнена психологічно-філософського змісту, яка переносить людей у глибини підсвідомості та зближення з таїнами природи, направляє на роздуми сповнені істинного сенсу Всесвіту.

Подібні відчуття, напевне, переповнювали й інших присутніх, адже музика має нести позитивний вплив та душевну насолоду. Цікаво й те, що відчувають під час виступу самі виконавці, що й занурюють нас у світ Музики?... Про це легко дізнатися, поспілкувавшися після концерту з глядачами та музикантами.

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua ТростянецМайю Кишима, скрипачка:

- Я вперше в Україні. І до Тростянця ми відіграли два концерти у Чернігові. Шкода, що майже не бачу самої України, бо доводиться постійно тренуватися у грі. Раніше виступала в Росії, проте, в Україні все інакше - тут люди ввічливіші та м’якіші. У Тростянці мені сподобалася тепла атмосфера, акустика зали та глядачі.

Орест Коваль, організатор фестивалю «Бах-фест» (Суми):

- Черговий раз концерт у Тростянці. І знову за участі надзвичайно обдарованої виконавиці. Майю грає доволі різко та показала й ліричну сторону свого обдарування. Впевнений у неї велике майбутнє!

Марина Коваль, викладач вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського (Суми):

- Сьогодні в мене виникло таке враження, що Тростянець увесь пронизаний променями високого мистецтва. Відчуття піднесення, особливої аури створеної музикантами надзвичайно високого рівня, а особливо мене вразила тростянецька публіка: тростянчани слухали складну для сприйняття музику, проте, обличчя глядачів мали такий духовний вираз, що я мимоволі пораділа за Тростянець та тростянчан, які можуть збагачуватися культурно. Тому й ми, сумчани, знаю, що багато присутніх приїхали і з Охтирки, з радістю їдемо до вашого міста, аби разом з вами обагатитися духовно. А для музикантів виступи саме в глибинці дадуть неаби який досвід. Й самі композитори певно й писали свої твори, аби вони лунали не тільки в залах великих міст. Дякуємо виконавцям та організаторам за свято духовного єднання з музикою.

 на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua ТростянецАртем Піддубний, студент медичного інститутут СумДУ (Суми):

- Я вже вдруге у Тростянці на концерті за участі Олега Полянського і кожного разу він дивує нас все новими й новими музичними звершеннями. Вважаю, якщо в місті проходять концерти музикантів такого рівня, то місто заслуговує того, щоб бути одним із істинних культурних центрів області. Музика у виконанні майстрів такого рівня і в такій залі сприймається по-новому і цікаво звучить.

Скрипачка своєю грою тонко та емоціонально передала всі тонкощі виконуваної музики і органічно грає в дуеті з Олегом Полянським. Вважаю, що цей дует добре б виглядав і на обласній сцені.

Олена Призенко, викладач музичної школи, допомагає під час виступів (Тростянець):

- З творчістю Олега Полянського познайомилася ще раніше, ніж він вперше приїхав з концертом до нашого міста. Відвідувала його концерти, які тоді проходили в Сумах. Зараз же, коли музикант почав часто дарувати концерти тростянчанам - для мене це фантастика. Адже музиканти такого масштабу частіше грають на велику публіку. Та це не про Олега Полянського. Він вже став справжнім другом нашому місту й вдячним слухачам. Завжди дарує нам свято, привозячи з собою на концерт все нових і нових музикантів рівня світової сцени.
Тростянець запрошує!
Авторизація
Логін

ПарольЗабули пароль?

 Відновити 


Відкрите місто на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Мери за економічне зростання
Ми розвиваємо електронне урядування
Ми розвиваємо електронне урядування на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Система електронних державних закупівль
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Розпорядження КМУ
на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Картинна галерея в садибі Л.Кеніга
Дочiрнє пiдприємство ,,Елегiя-2” на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Куди ідти?
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Міністрство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец

Асоціації
Асоціація міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Асоціація малих  міст України на сайте trostyanets-miskrada.gov.ua Тростянец
Відвідуваність сайту