+ЗВІТ ДЕПУТАТА ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 6 СКЛИКАННЯ
Звіт депутата Тростянецької міської ради Шевлякової Н.А. за 2013 рік

Початок Нового року знаменується підведенням підсумків за рік, складанням планів та завдань на рік майбутній.

Зазираючи у минуле, бачу в першу чергу свою професійну та громадську діяльність. Три роки тому жителі 17 мажоритарного округу обрали мене депутатом Тростянецької міської ради 6 скликання. За цей час з 42 сесій відвідала 40, на кожній висловлювала думки своїх виборців щодо політики, економіки, вирішення побутових проблем нашого міста.

Так, мої виборці одностайно на вуличних комітетах та зібраннях виступили за запровадження Промислової зони у Тростянці. Саме за їхніми вимогами я підтримувала голову міської ради Ю.А.Бову, бо це вирішувало проблеми зайнятості працездатного населення міста у нових робочих місцях, сприяло би наповненню бюджету міста та району, поліпшило б інфраструктуру нашого міста.

Іншими словами, в результаті відродження підприємств екологічно чистих галузей напроти районної лікарні, місто отримало б додаткові кошти на впорядкування та будівництво доріг, ремонт під’їздів та дахів багатоквартирних будинків, житлове будівництво, реконструкцію КНС та водогонів.

Жителів вулиць 1 Травня, Ватутіна, Мічуріна, Садової та Разіна, де кількість мешканців перевищує 2 тис. чоловік, не випадково вже давно турбують додаткові кошти міської ради на благоустрій та будівництво доріг. Справа в тому, що на цих вулицях ніколи не було твердого покриття. Коли провели газопровід, водогін та нову телефонну мережу, дорога почала просідати у місцях копання траншей. Під час танення снігу та злив утворюються рови, які можуть геть знищити нормальне транспортне сполучення на цих вулицях. Схил вулиць ще більше ускладнює стан доріг. А мешканцям так хотілося йти на роботу чи до школи у чистому, модельному взутті, отримати послуги маршрутного таксі чи автобусу…

Як депутат разом з вуличкомами подала десятки запитів у різні компетентні інстанції про будівництво твердого покриття по вулиці 1 Травня. Але відповіді писані, мов під копірку: «Немає коштів». Нарешті, сесія міської ради знайшла кошти на Проект будівництва дороги. Тільки восени 2013 року він був надрукований і затверджений відповідними інстанціями. За цим документом вартість дорожнього покриття становить 1 млн. 783 тисячі грн. Таких коштів жодна організація в даний час не має.

Тепер стає зрозумілим волевиявлення моїх виборців щодо Промислової зони та мотивів мого позитивного голосування за можливість додаткових інвестувань в розвиток промисловості міста на сесіях. Саме на прибутки та відрахування у місцевий бюджет коштів з працюючих підприємств дозволить вирішити будівництво твердого покриття не лише на вулицях мого округу, але й на інших проблемних вулицях.

Постійні звернення щодо будівництва дороги тісно переплітаються з іншими проблемами: освітлення, вивіз сміття, ремонт та чищення криниць на вулицях, підсипка дороги гравієм. Не буду перераховувати всі здобутки та вирішення нагальних питань. Вони очевидні. Кожен виборець їх бачить.

Однак, мало хто з виборців знає, що навіть при наявності коштів на балансі міської ради, витрачати їх у 2013 році було майже неможливо. Причиною стала Постанова Ради Міністрів, яка дозволила районним казначействам затримувати «платіжки» на виконані роботи, матеріали так необхідні для ремонту та підтримання у належному стані об’єктів громадського підпорядкування. Таким чином, залишилися не закупленими тони гравію на підсипання вулиць, не діждалися своєї черги плафони вуличного освітлення, а працівники відповідних комунальних служб – власної зарплати.

Хоча, спасибі комунальникам, вони в борг вивозили з вулиць сміття, ремонтували криниці, встановлювали світильники, навіть умудрилися засипати ями на вулиці 1 Травня.

Дуже дякують жителі вулиць Ватутіна, Комунальної, провулків 1 Травня та Чапаєвського за зрізані та вивезені дерева на роздоріжжі у Кривомазовому яру, які вже не перший рік представляли небезпеку для дорослих та дітей. Таким чином, деревиною забезпечили топкові дитячих садочків, прибрали небезпеку біля пішохідних стежин. Тепер черга за місцевими жителями, які на весняній толоці допоможуть комунальникам переробити дрібні гілки.

Планів та завдань на 2014 рік не менше ніж на рік минулий. Потрібно продовжити освітлення та впорядкування шляхового покриття вулиць, зрізати дерева та гілки лісового масиву біля вулиці Мічуріна, встановити дитячий майданчик в кінці вулиці 1 Травня, провести збори з батьками щодо озеленення та уквітнення придворової території та регулярного збирання папірців біля дворів.

Жителі 17 виборчого округу впевнені, що прийдуть кращі часи і наші вулиці стануть еталоном культури, впорядкованості, чистоти.

Надія Шевлякова, голова МК СПУ,
депутат Тростянецької міської ради 6 скликання.

Асоціація міст України