+ЗВІТ ДЕПУТАТА ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 6 СКЛИКАННЯ
Звіт депутата Тростянецької міської ради Шевлякової Н.А. за 2012 рік

Кожного року, коли наближається Новий рік, думки зосереджуються на підведенні підсумків за минулий рік. Чи все, що планувала, виконала? Які незавершені справи залишились на наступний рік? Які справи слід взагалі перенести на наступну п’ятирічку...

У 2012 році планувала разом з жителями вулиці Ватутіна провести водопровід. Сподівалася, що все відбудеться дуже швидко та без проблем. Вчасно зібрали збори, обрали адміністрацію кооперативу, централізовано завезли труби. Без нагадувань мешканці вулиці йшли за трактором, щоб лопатами та кирками копати ті місцини, де знаходяться кабелі чи газова мережа. Проблеми почалися тоді, коли з’явилися скарги щодо різноманітних порушень. Для їх узгодження, пояснень, вирішення додаткових бюрократичних тяганин доводилося гаяти час і мені як депутату, і голові кооперативу Сергію Галату, і касиру Олені Тарасенко. Однак, як раділи жителі вулиці, коли отримали бажану вологу! Дякували і міським водяникам на чолі з І.Яценком, і міському голові Ю.Бові, і своїм товаришам, які активно брали участь у створенні водогону.

Не менш важливим проектом, про втілення в життя якого вже давно мріють виборці з вулиці 1 Травня, є будівництво твердого покриття по цій вулиці. Справа в тому, що дорогу тут декілька разів перекопували, коли будували газову мережу, водогін, нову телефонну лінію. Крім того, вулиця має ухил, через що всі дощові та талі води з вулиць Разіна, Садової, Мічуріна, з лісового масиву та провулків розмивають вулицю. Свідомі мешканці намагаються протистояти руйнуванню: завозять шлак, биту цеглу. Спасибі їм за це. Завдяки міській раді лише у 2012 році за моїми заявами сюди було завезено більше десятка машин щебеню. Проте, проблема руйнації та потреба у твердому шляховому покритті залишилась.

На всі мої депутатські запити до різних інстанцій отримувала відписки і посилання до міської ради. Однак, бюджетний ресурс міськради настільки малий, що не може вирішити самотужки будівництво дороги на цій вулиці, яка за кількістю населення дорівнює населенню середнього села. Переглядаючи планування міського бюджету за попередні роки, з гіркотою побачила численні вилучення з міського бюджету до районного. Запитувала в депутатів інших міст. У жодному з сусідніх населених пунктів такого самочинства не відбувається. А на вилучені кошти вже не одну б вулицю порадували асфальтовим покриттям чи якісним ремонтом доріг.

Нарешті у плані 2013 року передбачили кошти на розробку проектної документації на будівництво твердого покриття на проблемних вулицях, у тому числі і на вулиці 1 Травня! Це перший крок до поставленої мети.

Прочитала у газеті, що депутати районної ради вимагають персональні кошти (30 тис. грн) для вирішення депутатських пропозицій. На мою думку, це бездумне розпорошення бюджетних коштів не вирішить глобальних проблем села. Так, вже давно потребує нагального ремонту покриття шляхів до сіл Криничного, Мащанки, Микитівки, бо тут постійно курсують автобуси з школярами до навчальних закладів. Потребує ремонту розбита дорога по вулиці Зарічній у с. Люджа, бо це чи не єдине автомобільне сполучення з селами Камянка та Камянецьке. То ж чи не краще було б ті 1,5 млн грн кожного року використовувати для будівництва хоча б однієї з названих доріг.

Впевнена, що жителі інших населених пунктів чи вулиць назвуть не одну проблему глобального значення, яка нагально потребує цих коштів. Для прикладу, це вуличне освітлення. За моїми депутатськими пропозиціями, узгодженими з головами вуличних комітетів, у минулому році було встановлено по два світильники на кожній вулиці мого округу. Але це ще не остаточно вирішує проблеми з освітленням вулиць. У цьому році встановлення світильників продовжиться. Вони будуть розташовані біля кожної криниці, на перехрестях, біля лісових масивів, які межують з вулицями Разіна, Мічуріна, Садової, Ватутіна.

Майже щодня надходять скарги по ремонту вуличних криничок. За минулий рік було почищено, впорядковано та полагоджено 90 відсотків заявок. Нині завдяки комунальникам міської ради майже всі міські бювєти мають презентабельний та естетичний вигляд.

Та, мабуть, найбільше часу у депутатській роботі займає підготовка та проведення засідань гуманітарної комісії, де я на громадських засадах працюю секретарем. Інколи стає дуже прикро, коли кілька тижнів створюєш програму, наприклад по розвитку туризму у Тростянці, чи розробляєш спільний з КДК проект, а на черговій сесіі його не приймають чи забраковуюють, як непотріб. Хоча, саме такий проект залучає у Тростянець додаткові інвестиції чи кошти Всеукраїнських проектів. Таких прикладів можна назвати безліч. Комусь ввижаються тут корисливі мотиви для мера, а насправді це додаткова можливість культурно-економічного розвитку нашого міста. Нажаль, багато депутатів- опозиціонерів цього не хоче розуміти, коли ігнорує сесіі міськради.

Н.Шевлякова,
депутат міської ради,