+ЗВІТ ДЕПУТАТА ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ 6 СКЛИКАННЯ
Звіт депутата Тростянецької міської ради Новікової Ірини Миколаївни за 2012 рік

Pік тому Я, була обрана депутатом до міської ради від політичної партії «Фронт змін». Працюю секретарем в постійній комісії з питань депутатської діяльності етики та законності. Незважаючи на те, що депутатська робота здійснюється на безкоштовній основі та те, що я вперше отримала мандат, мною було досягнуто певних результатів. Тож, виконуючи обов’язки покладені на депутата місцевої ради, протягом звітного року Я взяла участь у 18 сесіях міської ради й 17 засіданнях постійної депутатській комісії. Реагуючи на проблеми мешканців Тростянця, підготувала 16 депутатських звернень на різну тематику. Так, за мого сприяння комунальним підприємством міськради було усунено проблему з аварійним деревом, що загрожувало життю та здоров’ю жителів подвір’я біля п’ятиповерхівки розташованої по вулиці Л. Татаренка. Опікувалася питанням встановлення освітлення по вул. Смородянській. З цього приводу неодноразово спілкувалася з відповідальним керівником комунального закладу щодо позитивного вирішення проблеми. Є й успішна практика, яка була реалізована спільно з депутатом райради, у сприянні завезення щебню на вулицю Будьонного. З метою надання консультації для людей, що мають статус «діти війни» робила відповідні запити до органів влади з подальшим інформуванням громадян які до мене зверталися. Окрім того, забезпечуючи дотримання законності та встановлення правового порядку зверталася до прокуратури району і, як наслідок, мешканка Тростянця отримала вичерпну інформацію після перевірки правоохоронців піднятого нею питання.

З метою наповнення бюджету міста Тростянець подавала до ради проекти рішення, готувала до них обґрунтовані пояснення. Мною було підготовлено правову довідку яку Я передала до міської ради, аби та включила до порядку денного чергової сесії питання, яке може забезпечити місту додаткові щорічні надходження, котрі можуть бути використані на ремонт доріг, будівництво майданчиків та інші корисні для громади речі.

З метою ефективного виконання своїх депутатських обов’язків навчалася у всеукраїнській «Школі Влади». Повністю пройшла дистанційний курс та успішно склавши тести по чотирьом модулям стала одним з трьох депутатів району які до кінця цього року отримають відповідні дипломи. Доречі, в тестуванні, яке проводилося на знання основ депутатської діяльності, мною було продемонстровано найвищий результат в районі, про що є відповідна інформація на всеукраїнському сайті «Фронт Змін». З метою набуття практичних навичок та переймання досвіду депутатів з інших міст та областей брала участь у навчаннях організованих Інститутом політичної освіти в місті Суми та партійному заході в місті Дніпропетровськ.

Аби забезпечити дотримання Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» публікувала власні статті в місцевій пресі та подавала прес-релізи. Окрім того, моя депутатська діяльність неодноразово висвітлювалася на шпальтах газет. З метою налагодження зворотного зв’язку з виборцями проводила відкриті зустрічі поза межами депутатської приймальні. Наймасовішим таким заходом стала мобільна приймальня, що відбулася весною на Вічевій площі, де Я, разом з депутатами райради та облради спілкувалася з людьми, приймала їх звернення та потім на них реагувала.

Прийшовши у політику зі своїми цінностями, з баченням великої стратегії змін, Я, як молодий депутат, за основу в своїй діяльності ставлю роботу з виборцями й це вже сьогодні дається в знаки, адже люди звертаються до мене. Так, письмово отримавши заяви від 6-ти мешканок міста Тростянця з приводу облаштування дитячих майданчиків мною було одразу розпочато роботу в цьому плані. Зокрема, з метою встановлення дитячого майданчика по вулиці Л. Татаренка (будинок 1а), мною було зроблено депутатське звернення на котре отримала відповідь та міська рада внесла дану пропозицію до плану соціально економічного розвитку міста на 2012 рік. З цього приводу разом з міським головою Юрієм Анатолійовичем Бовою ми оглянули місцевість де планується встановлення майданчика. Складна ситуація з бюджетними коштами не дозволяє вирішувати всі проблеми одразу, а тому Я буду робити все можливе, щоб кошти «пішли» в першу чергу саме туди, куди є гостра необхідність.
Минулий рік, особисто для мене, був роком усвідомлення того яким має бути депутат. Мої плани та ідеї не завжди мали практичне вираження, але хто не працює, той не помиляється. Багато чого навчившись, Я, цілком усвідомлюю, що це лишень початок. Тож, сподіваюся що наступний мій звіт буде більш практичним, а мої досягнення стануть в нагоді мешканцям громади яка мене обрала.

Депутат міської ради                 І.М. Новікова

Асоціація міст України